Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFA 2070. Jak podłączyć termostat?

magisterek 02 Sie 2012 07:23 2536 0
  • #1 02 Sie 2012 07:23
    magisterek
    Poziom 1  

Cześć i proszę o pomoc. Ale przede wszystkim mówię dzień dobry wszystkim Forumowiczkom i Forumowiczom, bo odzywam się na Elektrodzie pierwszy raz.
    Naprawiam rodzinną pamiątkę, starą dwudziestoletnią niemiecką pralkę MIO MATIC UT typ CH 40 UT (podobna do Diany). Kupiłem termostat Metalflex KT 165 BH1A (dedykowany do pralek BOSCH WFA 2070 i WFB 160) i mam problem z podłączeniem. Przy termostacie są 3 konektory: "P", "1" i "2". Przy "1" i "2" jest oznaczenie ">UP<". Nawet nie marzę, że do mojej pralki znajdę schemat elektryczny, więc patrzę na schemat pralki Siemens WA21070 (to ponoć odpowiednik Bosch WFA 2070 (znalazłem go tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824-360.html#2546926) . Na w/w schemacie termostat regulowany (N4) jest podłączony do dwóch przewodów. W pralce, którą naprawiam stary termostat był podłączony do trzech przewodów. Termostaty stary i nowy z wyglądu są inne i nie da się podłączyć "na małpę", więc próbuję zrozumieć do czego służą 3 podłączenia. Zaczynam się domyślać, że konektor "P" to zasilanie, "1"- do grzałki (bo rozłącza ze wzrostem temperatury), a "2" do włącznika - blokady programatora (załącza ze wzrostem temperatury). Nie wiem, czy w mojej starej pralce jest taki włącznik - blokada programatora.
    Po parogodzinnym szperaniu w schematach poddaję się i liczę na Waszą wiedzę.
    Tak wygląda termostat regulowany Metalflex KT 165:
    Pralka BOSCH WFA 2070. Jak podłączyć termostat?

1 0