Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Office 2003/2007 - Program Word sam się wyłącza bez powodu.

02 Sie 2012 09:43 6106 8
  • Poziom 16  
    Jak w temacie. Na dwóch komputerach - jeden z Wordem 2003, drugi 2007 program wyłącza się samoistnie po kilku sekundach od momentu otworzenia dokumentu. Nie daje żadnego komunikatu, nie trzeba wykonywać żadnej akcji. Po prostu okno programu znika i tyle. Próbowałem usunąć tempy z D&S i bezpośredniej lokalizacji pliku, jak również dopisać Old do ProductID w rejestrze, ponadto użyć opcji "Napraw" z menu Dodaj/Usuń programy. Rzecz rozgrywa się na WindowsXP SP3, oczywiście soft jest w 100% oryginalny i zarejestrowany.
  • Poziom 15  
    Sp3 się instaluje, gdy trzeba i tylko wtedy. Jak odpalasz inne programy to też się tak dzieje? Sprawdź temperaturę MB w biosie. Alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja Open Office :)
  • Moderator Programowanie
    skillZ napisał:
    wyłącza się samoistnie po kilku sekundach od momentu otworzenia dokumentu
    Chodzi o Worda, czy o "jakiś" dokument?
  • Poziom 16  
    W zasadzie o jedno i drugie. Nie ważne jaki dokument otworzę, Word się wyłącza samoistnie. Razem z dokumentem :)
  • Moderator Programowanie
    Jakiś powód istnieje. Google zwracają >74mln. odnośników do hasła "word sam się zamyka" :) Najczęściej przyczyną jest Autocad...

Poszukaj błędu w Panel Sterowania>Narzędzia Administracyjne>Podgląd Zdarzeń>Dzienniki systemu Windows>Aplikacja
    Wrzuć screen'a z opisem.
  • Poziom 16  
    Update: Usunąłem zdalnie Normal.dot i wszystkie podobne, oczywiście nic nie pomogło. Zaraz będę miał dostęp zdalny do kompa i będę mógł dalej działać zdalnie. Nie chcę robić reinstalacji całego Office, bo będzie trzeba robić od nowa Outlook (reguły etc.)

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Przeinstalowałem cały pakiet Office, niczego to nie przyniosło. Może poza tym, że wcześniej otwarty dokument pozostawał na ekranie przez kilkanaście-dziesiąt sekund, teraz natomiast zamyka się po pół sekundy :) Sprawdzałem dziennik zdarzeń - milczy na ten temat. W momencie, w którym zamyka się Word - nie zostaje odnotowane żadne zdarzenie... Czy to czas na Combofix?
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    skillZ napisał:
    Przeinstalowałem cały pakiet Office, niczego to nie przyniosło.
    Można się było spodziewać. Usuń Office programem Revo Uninstaler z opcją "Zaawansowane", przeczyść rejestr CCleaner'em i zainstaluj ponownie.

Oczywiście sprawdzić OS pod kątem robactwa również nie zaszkodzi.
  • Poziom 16  
    Komputer z Office 2003. Revo Uninstaller, CC cleaner na customie, drukarka - uninstall, ponowna instalacja Office 2003, ponowna instalacja drukarki, pomiędzy wszystkim rebooty. Działa. Póki co, można sobie drukować, otwierać, edytować - nic nie znika (odpukać). Można zaryzykować stwierdzenie, że wstępnie sukces.

Komputer z Office 2007. Będę miał dostęp ok. 16. Plan jest następujący. Revo Uninstaller, CC cleaner na customie, drukarka - ponownie uninstall, przywrócenie SWAPu (wczoraj usunąłem), ESET - uninstall. Office 2007 - instalacja ponownie, tak samo drukarka. Nie omieszkam podzielić się efektem tych żmudnych działań :)
  • Poziom 16  
    Ostatnie działania, które były w planie zaowocowały sukcesem na całej linii. Problem został wyeliminowany. Pewnym jest, że nie wszystkie działania były konieczne, aczkolwiek nie miałem czasu na analizę i eliminację poszczególnych działań. Wykonałem wymyślony zestaw czynności, który przyniósł efekt. Prawdopodobnie SWAP i ESET nie miały z tym wszystkim nic wspólnego. Dzięki za pomoc, mam nadzieję że ktoś w przyszłości skorzysta z wątku :)

Albatroz napisał:
    Sp3 się instaluje, gdy trzeba i tylko wtedy. Jak odpalasz inne programy to też się tak dzieje? Sprawdź temperaturę MB w biosie. Alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja Open Office :)

Post z propozycją nie-instalowania SP3 proponowałbym usunąć, gdyż jest to wybitnie nie trafiony pomysł :)