Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Office 2003/2007 - Program Word sam się wyłącza bez powodu.

02 Sie 2012 09:43 6106 8
 • Poziom 16  
  Jak w temacie. Na dwóch komputerach - jeden z Wordem 2003, drugi 2007 program wyłącza się samoistnie po kilku sekundach od momentu otworzenia dokumentu. Nie daje żadnego komunikatu, nie trzeba wykonywać żadnej akcji. Po prostu okno programu znika i tyle. Próbowałem usunąć tempy z D&S i bezpośredniej lokalizacji pliku, jak również dopisać Old do ProductID w rejestrze, ponadto użyć opcji "Napraw" z menu Dodaj/Usuń programy. Rzecz rozgrywa się na WindowsXP SP3, oczywiście soft jest w 100% oryginalny i zarejestrowany.
 • Poziom 15  
  Sp3 się instaluje, gdy trzeba i tylko wtedy. Jak odpalasz inne programy to też się tak dzieje? Sprawdź temperaturę MB w biosie. Alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja Open Office :)
 • Moderator Programowanie
  skillZ napisał:
  wyłącza się samoistnie po kilku sekundach od momentu otworzenia dokumentu
  Chodzi o Worda, czy o "jakiś" dokument?
 • Poziom 16  
  W zasadzie o jedno i drugie. Nie ważne jaki dokument otworzę, Word się wyłącza samoistnie. Razem z dokumentem :)
 • Moderator Programowanie
  Jakiś powód istnieje. Google zwracają >74mln. odnośników do hasła "word sam się zamyka" :) Najczęściej przyczyną jest Autocad...

  Poszukaj błędu w Panel Sterowania>Narzędzia Administracyjne>Podgląd Zdarzeń>Dzienniki systemu Windows>Aplikacja
  Wrzuć screen'a z opisem.
 • Poziom 16  
  Update: Usunąłem zdalnie Normal.dot i wszystkie podobne, oczywiście nic nie pomogło. Zaraz będę miał dostęp zdalny do kompa i będę mógł dalej działać zdalnie. Nie chcę robić reinstalacji całego Office, bo będzie trzeba robić od nowa Outlook (reguły etc.)

  Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

  Przeinstalowałem cały pakiet Office, niczego to nie przyniosło. Może poza tym, że wcześniej otwarty dokument pozostawał na ekranie przez kilkanaście-dziesiąt sekund, teraz natomiast zamyka się po pół sekundy :) Sprawdzałem dziennik zdarzeń - milczy na ten temat. W momencie, w którym zamyka się Word - nie zostaje odnotowane żadne zdarzenie... Czy to czas na Combofix?
 • Pomocny post
  Moderator Programowanie
  skillZ napisał:
  Przeinstalowałem cały pakiet Office, niczego to nie przyniosło.
  Można się było spodziewać. Usuń Office programem Revo Uninstaler z opcją "Zaawansowane", przeczyść rejestr CCleaner'em i zainstaluj ponownie.

  Oczywiście sprawdzić OS pod kątem robactwa również nie zaszkodzi.
 • Poziom 16  
  Komputer z Office 2003. Revo Uninstaller, CC cleaner na customie, drukarka - uninstall, ponowna instalacja Office 2003, ponowna instalacja drukarki, pomiędzy wszystkim rebooty. Działa. Póki co, można sobie drukować, otwierać, edytować - nic nie znika (odpukać). Można zaryzykować stwierdzenie, że wstępnie sukces.

  Komputer z Office 2007. Będę miał dostęp ok. 16. Plan jest następujący. Revo Uninstaller, CC cleaner na customie, drukarka - ponownie uninstall, przywrócenie SWAPu (wczoraj usunąłem), ESET - uninstall. Office 2007 - instalacja ponownie, tak samo drukarka. Nie omieszkam podzielić się efektem tych żmudnych działań :)
 • Poziom 16  
  Ostatnie działania, które były w planie zaowocowały sukcesem na całej linii. Problem został wyeliminowany. Pewnym jest, że nie wszystkie działania były konieczne, aczkolwiek nie miałem czasu na analizę i eliminację poszczególnych działań. Wykonałem wymyślony zestaw czynności, który przyniósł efekt. Prawdopodobnie SWAP i ESET nie miały z tym wszystkim nic wspólnego. Dzięki za pomoc, mam nadzieję że ktoś w przyszłości skorzysta z wątku :)

  Albatroz napisał:
  Sp3 się instaluje, gdy trzeba i tylko wtedy. Jak odpalasz inne programy to też się tak dzieje? Sprawdź temperaturę MB w biosie. Alternatywnym rozwiązaniem jest instalacja Open Office :)


  Post z propozycją nie-instalowania SP3 proponowałbym usunąć, gdyż jest to wybitnie nie trafiony pomysł :)