Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus/A6000/A6KM - Asus A 6000 Nie działa na zasilaczu, nie laduje baterii

02 Sie 2012 10:37 2695 2
  • Poziom 2  
    Witam.
    Spotkał mnie dziś następujący problem. Asus A 6000 wersja A6KM przestał ładować baterie z zasilacza. Komputer obecnie działa około 15 minut na baterii (bateria 5 letnia, według testu ma 30% pierwotnej pojemności). Po podpięciu zasilacza sieciowego windows 7 (wcześniej nowy w7 działał w miarę płynnie już od roku)nie widzi go jak również płyta główna która nie sygnalizuje poprzez diodę ładowania. Spróbowałem wyjąć baterie i uruchomić go na samym zasilaczu, ale komputer nie dziąła na zasilaczu. Z początku myślałem że w kablu jest przerwa, ale po sprawdzeniu przyrządem okazało się że zasilacz jest dobry. Moje pytanie: czy w tej wersji A6000 możliwe jest by komputer nie mógł chodzić na samym zasilaczu bez włożonej bateri, czy jest to ewidentny problem po stronie urządzenia? Czy ktoś z was miał podobny problem? Czy wymiana gniazda zasilającego lub usunięcie diody zabezpieczającej powinno pomóc, czy radzicie coś innego?
    Proszę o poradę, nie chciałbym go rozkręcać nie pytając kogoś kto miał do czynienia z tym modelem.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 36  
    Może być uszkodzone gniazdo zasilania, a także mogą być uszkodzenia w sekcji zasilania płyty. Jak masz przyrządy i wiedzę to pomiary z płyty głównej w sekcji zasilania.
    Laptop powinien normalnie działać na zasilaczu bez baterii.
  • Poziom 2  
    Dzięki;) W takim razie przepatrzę wszystkie ścieżki i elementy stanowiące połączenie między gniazdem a złączem baterii. Czy w sekcji zasilania znajduje się jakiś układ scalony odpowiedzialny za parametry ładowania, czy całym tym procesem steruje elektronika w baterii?
    Czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć, na jakiej zasadzie laptop przełącza źródła zasilania, to znaczy z baterii na zasilacz i z zasilacza na baterie, steruje tym chipset płyty głównej czy tylko mały układ scalony w sekcji zasilania na płycie. Bo jeszcze to bym chciał sprawdzić - bo może to jest problemem, tylko nie wiem kto zarządza tym procesem przełączenia.
    Będę wdzięczny za odpowiedz.