Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Transmisja RS232 przez Interfejs konwerter RS232 MAX3232

djduri 02 Aug 2012 12:58 1263 0
    djduri
    Level 14  
    Witam,
    mam taki problem. Próbuję zrobić transmisję poprzez RS232 z użyciem konwertera tak żeby mój BTM wysłał znaki do PC'ta. Testując ten konwerter nie wiem co jest nie tak. Jak podłączę sobie kabel od PC i zewrę piny 2 i 3 to w terminalu odsyła mi znaki które wysłałem więc kabel jest ok. Do konwertera podłączam zasilanie 3,3V z układu, daję masę, i łączę z kabelkiem 2-3, 3-2, 5-5. Do tego zwieram RXD i TXD (te które są wyprowadzone w postaci goldpinów) tego konwertera no i spodziewam się że w terminalu zwróci mi to co wyślę, tak się jednak nie dzieje. Konwerter jest zbudowany na MAX232. Coś takiego http://allegro.pl/protomax3232-interfejs-konwerter-rs232-max3232-i2447402063.html

Wtyczka w konwerterze jest żeńska dlatego łączyłem sobie kabelkami odpowiednio te piny.
    Kabelek też mam żeński-żeński

Dodano po 43 [minuty]:

Jak to jest mozliwe. Mam podłączone do pinów GND i VCC, TXD RXD zwarte. I teraz końcówka zeńska konwertera mam podłączone 5-5 i z konwertera 2 do pc 3. I jak ruszam tym kabelkiem to w terminalu pojawiają się jakies znaki. Jakim cudem skoro konwerter ma 3 do niczego nie podłączone :/ ??

Dodano po 9 [minuty]:

Temat do zamkniecia. Problem opanowany.