Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r

02 Sie 2012 12:16 7461 9
  • Poziom 13  
    Koledzy czy ktos z was orientuje sie dobrze w temacie Navi do Mercedesow ?
    Moj problem jest nastepujacy
    Oryginalnie w aucie zamontowana byla nawigacja APS30 1DIN
    W jej miejsce zamontowana zostala nawigacja 2DIN Comand 2.0 DX Ver2 o numerze: A230 820 25 89 Bosch
    Nawigacje roznia sie kostkami opisanymi jako C w APS30 i C1 oraz C2 w Comand 2.0
    Bez przerobki (czyli nie podlaczeniu wtyku C1 i C2) radio wylacza sie co 30min ,nie dziala podswietlanie klawiszy Nie zalacza sie i nie wylacza wraz z przekrecniem kluczyka stacyjki oraz nie komunikuje sie z wyswietlaczem na panelu szybkosciomierza czyli jednym slowem brak komunikacji CAN
    Po przelozeniu z oryginalnego wtyku pin1 i Pin2 (LowCAN HiCAN) do wtyku nawigacji Comand C2 Pin 8 i Pin9 sygnalu CAN, radio reaguje na stacyjke ,podswietla klawisze i nie wylacza sie po 30min
    Jednak nadal nie dziala sterowanie z kierownicy oraz brak komunikacji z wyswietlaczem na konsoli :(
    Nie dzialaja takze wejscia AUX Pin 4,5,13,14
    Czy ktos moze mi pomoc ?
    Obrazki zamieszczamy według tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html . Proszę niezwłocznie poprawić. jever 23
  • Poziom 10  
    A230 820 25 89 to CMD 2.0 V3 DX a nie V2 jak napisales . Wersje V2 maja numery A203....
    i jedna A4638201089
    V3 nie pasuje do modelu W203 - inna frontblenda
    Opisana przez ciebie zamiana Pin-ow jest prawidlowa dla werscji 2 .
    Na 99% wtyk C2 w wersji 3 jest identyczny ale nigdy nie probowalem takiej przerobki.
    Jezeli APS30 dzialal poprawnie , powinienes sprawdzic poprawnosc polaczen , ewentualnie zrobic diagnoze comanda w DAS , czy nie zakupiles skopanego egzemplarza. Powodzenia.
  • Poziom 13  
    mcgrot bardzo dziekuje Ci za info :)
    Wlasnie to mi sie caly czas nie zgadza gdyz rowniez znalazlem na kilku stronach info ze to model V3 ale moja Navi wyglada jak V2 tzn nie ma zaokraglen i to mnie zdziwilo
    Mam jeszcze gdzies lezec V3 kupiona pomylkowo bo wlasnie na fotce nie zauwazylem ze minimalnie inna obudowa i strasznie sie zdziwilem gdy przyszlo z allegro :D Musze ja odnalezc w rupieciach i podlaczyc Ciekawe jaki bedzie efekt
    Znalazlem na Ebay przelotke dla robiacych zmiene na Comand 2 z APS30 i jest tam jeszcze klika innych przelozonych kabli ale niestety nie widac ktore.
    Czy orientujesz sie czy V2 i V3 czyms sie roznia poza wygladem V3 montowane byly chyba w SL serii a V2 w W203 Czy te auta maja inna szyne danych ?
  • Poziom 10  
    mercedesy maja tylko 2 bus-y CAN ( te starsze do ok 2004 roku ) i MOST (nowsze)
    CMD 2.0 na 100% ma CAN-Bus , a APS30 od CMD rozni sie tylko wtykiem C i przyporzadkowaniem Pin-ow . CMD 2.0 V2 ma frontblende z zaokragleniami na gorze i u dolu , CMD 2.0 V3 , ta montowana w SL-ach nie ma zaokraglen u dolu.
    Oblozenie Pin-ow C2 w obu wersjach jest jednakowe . Przekladka jest bajecznie prosta , wylacznie te dwa kabelki , ktore opisujesz i wtyk anteny GPS , jesli masz orginalna MB do APS30. Jezeli nie stwierdzasz bledu w montazu to wszystko wskazuje na feler w samym CMD .
  • Poziom 2  
    witam jestem nowym uzytkownikiem forum,
    czy moze ktos mi powiedziec czy mozna zamienic radio audio 10 na nawi comand2.0
    w mercedesie ml 2004 rok?
    jak tak to jak podlaczyc ?
  • Poziom 10  
    mozna . podlaczenie jest proste , jezeli lubisz majsterkowac mozesz sam wymienic wtyk CAN-bus albo kupic adapter-przejsciowke. jezeli twoj audio10 nie ma navi musisz dokupic pasujaca antene GPS , jezeli jest w aucie orginalna GPS antena MB musisz zmienic wtyczke lub jak poprzednio kupic adapter.
  • Poziom 2  
    kolego mcgrot podlaczylem moje nawi ale nie dziala podswietlanie przyciskow, przy wlaczeniu swiatel kolor na wyswitlaczu sie zmienia i swieca same gorne przyciski (tv ,fm,nawi,tel) prosze o pomoc

Proszę poprawić pisownię. Po napisaniu postu wystarczy kliknąć Pisownia i ewentualnie poprawić błędy jeżeli one są, czy to stanowi aż taki problem? tino2003
  • Poziom 10  
    ok. podaj dokladnie jakie navi i w jaki sposob podlaczyles oraz VIN swojego autka
  • Poziom 2  
    witam mcgrot podaje vin WDC 1631131A547466 i dodaje pare fotek

Dodano po 10 [minuty]:

Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r

Dodano po 2 [minuty]:

Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r Comand 2.0 Ver2 - Zmiana nawigacji z APS30 na Comand 2.0V2 DX MercedesW203 2002r
  • Poziom 10  
    wchodzisz na strone suwtec.de , tam wyszukujesz adapter za 18,50 eur + wysylka
    ktorym laczysz wtyczke orginalna ( ta z czterema kabelkami ) z gniazdami C1 i C2 .