Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która Plazme wybrać, LG, Panasonic, Samsung

Piotr Lech 02 Sie 2012 13:12 5493 17
  • #1 02 Sie 2012 13:12
    Piotr Lech
    Poziom 6  

Hej

planuje zakup TV. tak między 40-50". Myślę o Plazmie ponieważ lubie głeboka czerń i duży kontrast( dlatego kupiłem komórkę z wyświetlaczem SuperAMOLED)
    Bedzie używany rzadko w domu, który jest na weekendy i wakacje.
    Ogólnie bardziej reaguje na czerń i kontrast niż na rozdzielczość( w telefonie np. mam matryce PenTile i mi to nie przeszkadza, a już szara czerń np tak)

Cel :

Kupuje PS3 czyli będę korzystał z gier i filmów Blu ray( obecnie mam Laptopa z Blu Ray)
    Planuje odbiór telewizji cyfrowej naziemnej ( nie planuje narazie satelity, kablówki tam nie ma)

Nie mam zbyt wiele kasy tak max 2200, podaje modele, które znalazłem,

http://www.lg.com/us/tvs/lg-50PA6500-plasma-tv( duża przekątna, mam pokój 6 metrów długości)
    http://www.saturnpolska.com/plazma-panasonic-tx-p42cx3e,id-124415#opinion
    http://www.saturnpolska.com/plazma-panasonic-tx-p42ux30e,id-125027
    http://www.saturnpolska.com/plazma-samsung-ps43d450,id-125125

Pozdrawiam
    Piotrek

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• #2 02 Sie 2012 16:15
    Samuraj
    Poziom 34  

50 cali przy 6 metrach długości pokoju to wcale nie za dużo, powiedział bym że za mały TV.
    Sam ma 50 cali panasonica w pokoju 4x5 a oglądam z odległości ok 3m. Na początku wydawał się ogromny (przez pierwsze 3 dni) a dziś kupił bym min 65 cali.

• #3 03 Sie 2012 07:59
    jacekRCA
    Poziom 25  

Pewnie, że tak, jeżeli boisz się, że jest za duży to się już nie bój. Ten LG ma zoom dźwięku w razie potrzeby. Link który podałeś do LG 50PA6500 jest martwy.

Pamiętaj, że ważne dla Ciebie jest też dekodowanie sygnału mpeg4.

http://www.ceneo.pl/15733612s?toSpec

• #4 03 Sie 2012 18:13
    Pompic
    Poziom 10  

Między 40 a 50 cali... No to bierz Ten panasonic ;)
    Nie będę go szeroko opisywał... po prostu warto przy tej cenie : )
    Wiem, że chciałeś do 2200 ale nie znalazlem zadnego full hd a wypadałoby, żeby rozdzielczość była większa do ps3 ;)

• #6 24 Sie 2012 13:33
    jacekRCA
    Poziom 25  

Philips nie ma podobnego modelu z funkcją ambilight?

• #7 25 Sie 2012 02:02
    krzysiekkreatywny
    Poziom 9  

Witajcie,

Ja również proszę o poradę jaką plazmę wybrać do 2800zł.
    Zależy mi na dobrych parametrach obrazu, płynnym obrazie i dobrym dźwięku takim z głośników telewizora, ponieważ nie mam głośników zewnętrznych.
    Plazmę chciałbym kupić, nie na rok tylko na parę lat.
    Nie znam się nad wyborem parametrów, dlatego Was bardzo proszę o opinie i rady.
    Jeśli to możliwe podajcie linki jakie telewizory plazmy sugerujecie wybrać i jakie zalety mają dane modele.
    Telewizor - plazmę chcę zakupić do głównego pokoju i obraz będzie oglądany pod różnym kątem...dlatego wiem, że jeśli chodzi o wybór to należy brać pod uwagę plazmy.
    Ważne jest dla mnie też, żeby obraz nie migotał i nie było dużego zużycia energii, bo wiadomo, cena energii wciąż rośnie...

Dodam, że kanały telewizyjne będą oglądane z kablówki UPC (nie wiem, czy to istotne, ale podałem).
    Mam nadzieję, że dzięki Waszym podpowiedziom dokonam bardzo dobrego wyboru.

Bardzo proszę o Wasze podpowiedzi i rady.

Dziękuję bardzo.

Pozdrawiam.
    Krzysztof.

• #8 25 Sie 2012 21:49
    jacekRCA
    Poziom 25  

NIe wiem czy to dobry pomysł podczepiać tak się pod temat. Możesz mieć przez to małą oglądalność. Jesteś pewien że chcesz plazmę? Jeżeli tak to dlaczego? Jeżeli nie wiesz dlaczego to może lepszym będzie LCD LED, m.in. dla mniejszego zużycia energii, nie jest to kolosalnie dużo mniej, ale zbiera się złotówka do złotówki. Ledy mają długą żywotność.

Wracając do plazm, polecam zapoznać się z LG 50PA6500, http://www.ceneo.pl/15733612s?toSpec . To ten co polecałem wyżej. Masz gwarancję na 24 miesiące, można dokupić na więcej, dobry dźwięk, clear voice II,

Natomiast jeżeli przekonało Cię moje gadanie, to proponuję ledowy: LG 47LM620S http://www.ceneo.pl/16278794s?toSpec

• #9 25 Sie 2012 22:40
    Samuraj
    Poziom 34  

Nie chce wytaczać wojny wyższości jednej technologi nad drugą gdyż każda ma plusy i minusy. Ale jak już porównywać to oba o takiej samej wielkości a tu mamy 47 do 50 co ma się nijak. A co do pobór mocy to trochę lektury.

Według danych katalogowych:
    LG 50PA6500 130W
    LG 47LM620S 126W
    Więc gadanie można włożyć między książki.
    Niech będzie że jeden od drugiego bierze więcej o 50 no niech będzie o 100W. TV oglądamy 8 godzin przez 365dni w roku to policzmy.
    100*8*365= 292000W / 1000 = 292kWh * 0,55 = 160zł.
    Różnica w kosztach użytkowania to 160zł. Kwota to nie mała ale teraz porównajmy cenę LED i plazmy. Kiedy się zwróci różnica 3500 - 2200 = 1300.
    Więc nawet jeśli plazma brała by więcej prądu to różnica wydatkowana na koszt energii starczy nam na 8lat jej użytkowania.
    Trzeba by zobaczyć jeszcze na czas pracy matrycy ale podejrzewam że wcześniej padnie coś innego jak matryc w jednym bądź drugim TV. Sam mam dwa TV plazmę (Panasonic) i LED(Sony). Kwestia gustu ale mi osobiście lepiej ogląda się na plazmie. Led nie daje takiej gradacji kolorów.

• #10 26 Sie 2012 11:41
    398216
    Usunięty  
  • #11 26 Sie 2012 12:15
    Samuraj
    Poziom 34  

U mnie po 2 latach i 4000 przepracowanych godzinach nie widać nic wypalonego. Nie wiem czy to kwestia TV czy sposobu użytkowania ale osobiście sobie chwalę tego Panasonica. Powiem iż wydaje mi się iż kolory są bardziej żywe niż w momencie zakupu. Znajomy był u mnie miesiąc od kupna TV i tak mu się spodobał że kupił taki sam. Ostatnio rozmawialiśmy po tak długim czasie od kupna i o dziwo podobnie jak ja chwali sobie ten zakup. Ale każda sroka swój ogon chwali.
    Autorowi proponował bym poszukać TV z wbudowanym tunerem satelitarnym DVB-S. Mało się o tym mówi a powiedział bym iż to bardzo ważna rzecz. Dziś nie wyobrażam sobie kolejnego pudełka z narzuconą kolejnością programów. Mając wbudowany tuner nie potrzebuje stolika/półki na dodatkową skrzynkę w postaci tunera, mam jeden pilot do wszystkiego, mogę powiesić TV na ścianie, mam własną listę kanałów dowolnie poukładanych.

• #12 26 Sie 2012 22:49
    jacekRCA
    Poziom 25  

Toż, przecież napisałem, że jest niewielka różnica w zużyciu energii, ledy warto brać ze względu na ich długą żywotność, Plazma tyle nie wytrzyma.

Podobnie jak Ty też nie zamierzam tu robić jakiejś wojny wyższości technologii. Z doświadczenia wiem, że prowokujące pytania skłaniają do myślenia i pomagają dokonać lepszego wyboru.

ps: Jaką masz plazmę pana? I jeżeli używasz go więcej niż rok to czy zauważyłeś jakieś wypalone miejsca na niej?

Dodano po 1 [minuty]:

dj-MatyAS napisał:
    Powiem tyle, że z racji wykonywanego zawodu mam okazję dość często porównywać jakość obrazu (co prawda tylko TV SONY) plazmy i LCD. Nie chciałbym mieć plazmy... Może i lepsze odwzorowanie kolorów (chociaż tak naprawdę to najwięcej ma do powiedzenie w tym względzie elektronika, a nie sam wyświetlacz), ale nic ponadto. A po kilku latach masz wypalone plamy po logach programów...

Właśnie, coś mi tu nie gra, to ten problem dalej występuje w plazmach?

• #13 27 Sie 2012 08:35
    Samuraj
    Poziom 34  

Nic nie zauważyłem, może dlatego iż użytkowników poinstruowałem jak oglądać, zomm jeśli jest stałe logo lub paski. Moja plazma to TXP-50G20E

• #14 27 Sie 2012 13:24
    398216
    Usunięty  
  • #15 27 Sie 2012 15:29
    meaner9
    Poziom 9  

Według mnie najlepiej będzie Ci pasował Panasonic. W tej chwili według mnie jest to najlepsza firma z TV, która najbardziej stawia sobie ergonomikę i trwałość podzespołów.

• #16 27 Sie 2012 18:33
    jacekRCA
    Poziom 25  

Wyznawca Pana? :)..., no dobra, a jakieś nagrody ostatnio zdobyli za swoje produkty? W byciu dobrym najgorsze jest to, że łatwo można z tego miejsca spaść.

• #17 04 Wrz 2012 19:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jakiś kiepski żart.
    Jak ktoś jest dobry to ma spaść - bo co ?
    Panasonic ma swoją klasę i renomę i wszyscy bez wyjątku wiedzą że plazmy obecnie mają najlepsze. I tu nie potrzeba żadnej demagogii.

• #18 07 Wrz 2012 17:09
    jacekRCA
    Poziom 25  

Chyba nie wszyscy to wiedzą :), owszem dobre tv robią.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson