Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Szarpie przy wrzucaniu biegów lub biegi nie chcą wejść.

02 Sie 2012 14:19 3582 4
  • Poziom 15  
    Witam,

Opel Astra G z 2002 roku, 1.6 benzyna.
    Kiedy stoję i silnik jest włączony:
    1. wrzucając bieg pierwszy - jeśli wejdzie to szarpnie i wyda dźwięk, jakby głośno zatrybił. Bieg wtedy wejdzie.
    2. są też sytuacje kiedy bieg w ogóle nie chce wejść.

Takie problemy z wrzuceniem biegu dzieją się to w około 50% przypadków wrzucania biegu. Co to może być, gdzie należy szukać ew.usterki ?

Pozdr,
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    "ciągnie" sprzęgło, a dlaczego ciągnie - albo jest zapowietrzony siłownik sterujący sprzęgłem (sterowanie hydrauliczne), albo pęknięte kilka sprężyn "słoneczka", albo rozpadło się łożysko wyciskowe...
  • Poziom 12  
    Jeżeli ci sprzęgło bierze bardzo nisko to spróbuj go wyregulować a jezeli to nie pomoże to wyjmowanie skrzyni ciebie czeka (lub mechanika)
  • Poziom 13  
    Może w skrzyni biegów nie ma oleju?
  • Poziom 15  
    Byłem u mechanika aby zdiagnozować usterkę. Dzięki kol. 'tzok' wiedziałem co mechanik może mówić i jak się 'ustawiać' do rozmowy. Mechanik sprawdził ślizg sprzęgła (na 3 biegu), mówił że sprzęgło (samoregulujące) ma już ostatnią fazę samoregulacji, robi się 'twarde' i 'bierze wysoko'. Im sprzęgło będzie 'wyżej brało' - tym mniejsze wysprzęglanie i trzeba wymienić cały komplet sprzęgła. Mówił, że mogę jeszcze pojeździć tydzień lub nawet rok i sprzęgło całkowicie się zużyje.