Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto AT5000ST CAN - Wersja 12V, uruchomienie, diagnoza i nieszczęsny CAN.

dk1b 02 Sie 2012 17:04 2115 0
    dk1b
    Poziom 9  
    Witam,

bawię się ostatnio produktem marki Webasto a konkretniej Air Top 5000ST 12V CAN. Tak dokładnie napisane jest na etykiecie (mogę zamieścić zdjęcia). Pytania są następujące:

0. Czytałem dokumentację: http://www.suremarine.com/manuals/webasto-repair-manuals/at3500st-at5000st-repair.pdf ale nie ma tam nic o liniach CAN. Czy może ktoś widział dokumentację wersji at5000st can? Czy może ja ,,patrzę a nie widzę".

1. Czy interfejsem OBD2 podłączonym linią K do linii K kontrolera (oraz do zasilania) będę mógł odczytać z tego kontrolera błędy a także (co bardzo ważne) je wyczyścić i wyzerować kontroler z trybu lock-out? Używając programu thermo test firmy webasto.

Czytałem parę b. ciekawych tematów mni. ten: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...torder=asc&highlight=thermotest2002&start=120

Ale nie było tam nic o AT5000ST CAN :(

2. Czy ten kontroler działać będzie z timerem 1533?

3. Czy ten kontroler będzie działać z Telestart T90?

Czytałem na elektrodzie, że ,,cyfrowe działają z telestartem" ale pytanie czy AT5000ST CAN 12V jest cyfrowe (na moją głowę tak, w końcu rozumie cyfrowe protokoły typu CAN, KLINE, WBUS - przynajmniej tak wynika z dokumentacji i etykietki).

4. Te webasto posiada też szynę WBUS - czy samochód steruje właśnie tą szyną webastem czy może tym CANem, o którym nigdzie nic nie widzę w dokumetnacji?

5. Czy poprzez linię K lub szynę WBUS będę mógł ,,rozmawiać" z kontrolerem podłączonym tylko do zasilania i wtyczki od szyny? Chodzi o sprawdzenie czy kontroler jest ,,w miarę sprawny" z bloku gdzie ciężko mi odpalić całe webasto :-). Wiem, że zawsze może się upalić jakiś tranzystor czy inna część i pomimo tego, że kontroler odpowie może potem nie funkcjonować poprawnie. Pytanie brzmi, czy kontroler podłączony w tak sposób w ogóle będzie odpowiadać??

6. Czy z linii K da się uruchomić te webasto? W sensie wysłać komendę startu.

7. Czy próbował ktoś przez szynę WBUS uruchomić te konkretne webasto ? Czytałem trochę kod źródłowy protokołu WBUS i widzę, że są takie komendy.

8. Czy Webasta przeznaczone dla napięć 24V na linii K trzymają takie same standardy napięć jak webasta 12V ? Innymi słowy czy wystarczy do kabelka OBD2 podprowadzić 12V, podłączyć linię K, podprowadzić 24V do webasto (oczywiście masa webasto i kabelka będzie wspólna) - i czy to zadziała czy też kabelek wyzione ducha w jasno niebieskim dymku?

9. W sumie analogiczne pytanie jak co do 8 tyle, że chodzi o szynę WBUS.

Generalnie szukam dużo informacji o tym webasto, chcę zrobić fajny poradnik na elektrodzie :-)

Dzięki z góry za pomoc elektrodowicze! :)