Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer XENYX 302 USB - nagrywanie dźwięku

krzychu050 02 Sie 2012 17:23 3720 8
  • #1 02 Sie 2012 17:23
    krzychu050
    Poziom 7  

Mam pytanie dotyczące tego miksera. Czy do nagrywania dźwięku na komputer służy wbudowany port USB, czy jednak będę musiał nagrywać poprzez kabel? Pytam, ponieważ mam zintegrowaną kartę dźwiękową w laptopie i przy nagrywaniu liniowym jakość jest... każdy wie :/

0 8
  • #3 03 Sie 2012 14:12
    krzychu050
    Poziom 7  

Ale strzelam, że jakość przez USB będzie lepsza niż gdybym nagrywał liniowo bez karty dźwiękowej?

0
  • #4 03 Sie 2012 14:22
    adambyw
    Moderator Akustyka

Minimalnie, bez szału. No chyba że nie masz wejścia liniowego w laptopie, to tak, bo stereo.
    Parametry będziesz miał takie same czyli 16bit 44,1khz.
    Może być minimalnie mniej szumów, i będziesz miał pewność na USB że nie przekroczysz poziomów, bo wszystko będzie względnie skalibrowane.

0
  • #5 03 Sie 2012 14:28
    krzychu050
    Poziom 7  

Mam wejście na mikrofon, i to nim nagrywam. Muzyka, którą nagram w ten sposób ma strasznie dużego basa i ogrom szumów :/

0
  • #7 03 Sie 2012 14:56
    krzychu050
    Poziom 7  

Szumy zawsze można w jakimś stopniu usunąć - to nie jest jakiś wielki problem, chodziło mi właśnie o ten bas i ogólną jakość dźwięku. Cóż, w takim razie muszę zarobić jeszcze trochę i będę kupował ten mikser :) Do tego jeszcze jakiś procesor dźwięku, żeby wokal urozmaicić i w końcu zacznę nagrywać swoje covery w dobrej (przynajmniej tak myślę) jakości.
    Dzięki za pomoc :)

0
  • #9 03 Sie 2012 16:15
    krzychu050
    Poziom 7  

Tak, ale chciałbym grać w przyszłości na weselach, więc taki sprzęt przyda się prędzej, czy później. Myślałem o tym: http://allegro.pl behringer-mini-fex-800 - niedrogi i dobry. Oglądałem na YT filmik, w którym gość używał tego i bardzo ładnie mu to wychodziło :)

Moderowany przez adambyw:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0