Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira 1.9 120k - tryb awaryjny

gumis124 02 Aug 2012 18:19 8952 5
 • #1
  gumis124
  Level 9  
  Witam i zarazem proszę o pomoc.

  Jestem posiadaczem Opla Zafiry 2006 1.9 diesel 120KM w automacie z przebiegiem 200TKM.

  Problem polega na tym, że w trakcie troszkę ostrzejsze jeździe po odpuszczeniu gazu i po ponownym wciśnieńciu przechodzi w tryb awaryjny. Zero kontrolek co gorsze z błędami też bywa różnie ... Ale trochę historii :) Zdążyłem już wymienić przepływomierz (oryginał nówka sztuka), zawór EGR (regenerowany) - mimo, że nie wyskakiwał błąd. Wyskakiwał czasem błąd przepustnicy (przy wyprzedzaniu klekotała) również wymieniona z używki z przebiegiem 72TKM. Któryś z lokalnych majstrów zdiagnozował, że mogą to być wtryskiwacze - co również zrobiłem i co ???? i nic... Fakt, że lepiej pali i dużo mninej kopci ale nie załatwiło to problemu. Dziś wyskoczył błąd czujnika temperatury paliwa ale już tracę siły i nadzieje.

  Muszę też dodać, że zdarza się, że skrzynia sama wchodzi w tryb sport na 2 biegu ale zdarza się to rzadko ale mam podejrzenie, że sterownik skrzyni ma już dosyć.  Mam swoje podejrzenia co do awarii ale może ktoś z Was miał podobne doświadczenia:

  - silnik łapie lewe powietrze ale żadnej z moich radosnych mechaników nie mógł do tego dojść

  - problem leży w układzie wydechowym, po postu przy przywaleniu większych obrotów silnik się dusi choć moim zdaniem jak na 120KM idzie całkiem przyzwoicie.

  Doradźcie coś bo po takich inwestycjach będą ją musiał trzymać 30lat aby się zwróciła :)

  Dziękuję i pozdrawiam
 • #3
  gumis124
  Level 9  
  Teoretycznie posiadam DPF-a ale jestem drugim właścicielem w PL więc różnie może być ...
 • #5
  gumis124
  Level 9  
  Dziś trafiłem do Pana Waldzia z Bnina który wykrył usterkę. Okazuje się, że mam walnięty czujnik ciśnienia paliwa w pompie wys. ciśnienia = 350PLN. Co ciekawe błąd pokazuje się w momencie kiedy auto wpada w tryb awaryjny a po wyłączeniu silnika wszystko znika i nie ma śladu. W przyszłym tyg. wrzucę wpis czy wymiana coś dała. Pan W. wydaje się być sensowny więc ...
 • #6
  gumis124
  Level 9  
  Wymiana czujnika przy pompie niestety nic nie dała. Pozostaje jeszcze czujnik na listwie jeśli ufać temu co wyskakuje na wtyczce. Coś mi mówi, że z turbiną jest coś nie halo ale mam nadzieję, że się mylę. Jak miał ktoś podobne doświadczenia to proszę o wypowiedzi.