Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem zacinania - Zacinanie się (Tykanie zegara)

02 Sie 2012 21:57 3106 35
  • Poziom 11  
    Witam mam problem tzn.Kiedy gram to po jakims czasie komputer sie zacina , nie chodzi oto że się zacina tylko tnie co 1 sekunde... to jest wkurzające . na słuchawkach słyszę jakby tykanie zegara , kiedy on tyknie to komputer się tnie . i tak ciągle. taki problem występuje u mnie np.gdy gram w counter-strike , ogólnie gra nawet płynnie chodzi. Nie zawsze się tak dzieje !
    podam parametry komputera.

Ram-2560mb : 512 400ghz , 512 400ghz , 512 400ghz , 1gb 400ghz <-- DDR1
    Karta graf.-256mb 128bit geforce 6600 AGP
    Directx-9.0c
    Karta dzwiękowa-Nie wiem dokładnie ... sterowników szukałem bardzo długo ale napewno jest zintegrowana . sterowniki do niej nazywaja się CMI-audio
    Procesor-Intel Pentium 4 : 2,40GhZ

Liczę na pomoc :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Model : 300X1
    Marka : (nie wie czy o to chodzi ale) CODEGEN

jak cos to ma 300W
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    xman19999 napisał:

Rany Boskie!
  • Poziom 11  
    jankolo napisał:
    xman19999 napisał:

Rany Boskie!

Co? xD
  • Poziom 11  
    Jaki zasilacz polecacie pod mój komputer? ale by nie był drogi :3 . a i co do tematu ... zasilacz ma wpływ na płynność komputera? ja myślałem że zasilacz tylko utrzymuje dyski karty itp...
    Ma wpływ na wszystko. A od tematyki handlowej jest inny dział.
  • Poziom 43  
    xman19999 napisał:
    zasilacz ma wpływ na płynność komputera?

Dokładnie taki jak zatarta pompa paliwa i dziurawy przewód na pracę silnika w samochodzie.
  • Poziom 11  
    Przepraszam ale zadam w tym temacie jeszcze jedno pytanie... jakie sterowniki najlepsze są do mojej karty graficznej? ponieważ nie wiem czy pracuje najlepiej jak może ponieważ gdy oglądam filmiki na 360p to bardzo się zacinają i lecą jakby w zwolnionym tempie dodatkowo jak przewijam strony to się tną !!!

Sterowniki : 93.81_forceware_winxp2k_english
    Przy najnowszych sterownikach 302 w grach mam po 6-15 fps na tych sterownikach 30-50
    Ale uważam że da się z tej karty wicisnąć więcej !
    Bardzo proszę was o odpowiedz.
  • Poziom 11  
    Odświeżam , ponieważ problem nie jest jeszcze rozwiązany.
  • Poziom 17  
    xman19999 napisał:

jak cos to ma 300W

To ta bomba tyka :P
  • Poziom 11  
    Nic nie zmieniłem :P ponieważ nie chce nic rozwalić w komputerze... a co do sterowników to mam wersje 93.00 a potrzebuje najlepszą wersje i czym nowsza to gorzej mi chodzi karta graficzna a nie wiem jaka wersja sterowników będzie najlepsza na moją kartę graficzna geforce 6600
  • Poziom 43  
    "Zasilacz" to śmieć.

Daj screen z CrystalDiskInfo.
  • Poziom 11  
    Kasek21 napisał:
    "Zasilacz" to śmieć.

Daj screen z CrystalDiskInfo.

Racja to może być wina dysku twardego ponieważ miałem 1 dysk twardy to komputer go nie wykrywał kiedy dołożyłem 2 dysk twardy to wykrywa je oba :/

Screen :
    dysk 1

dysk 2

Jak cos to miałem problem z dyskiem 1!
  • Poziom 11  
    Kurde to znaczy że mam go wyjąć ?

Dysk SeaGate to ten 80gb?

Uwaga ! znalazłem jakiś zasilacz , tylko nie wiem czy działa bo kiedyś mi jakiś się spalił ! boje się że jak go podłączone to coś mi się spali . opowiem wam historie :D :

miałem problem z komputerem , działał ale kiedy go uruchamiałem to się wyłączał po 20 sekundach bawiłem się z tym i bawiłem... za 20 razem kabel zepsuło i poleciał z niego ogień <LOL> dobrze że ... wziąłem rękę :D ale prawie dywan spaliło. dobra to teraz boje się że jak go podłącze to mnie zabije :D

parametry zasilacza :
    350W
    model:chyba MPT-350p
    marka:Macron
  • Poziom 11  
    Proszę o pomoc naprawdę mi na tym zależy nie chcę by mi chate spaliło xd

Moderowany przez jankolo:

Nie cytuj bezsensownie całych swoich postów!

• Poziom 11  
    model:chyba MPT-350p
    marka:Macron

to nie jest zasilacz ? -.-

Dodano po 58 [minuty]:

UWAGA ! WLOZYŁEM TEN ZASILACZ ! WSZYSTKO PIĘKNIE CHODZI ! :) , JEŻELI BĘDĘ MIAŁ PROBLEM Z TYM ZACINANIEM TO NAPISZE ! :)

Dodano po 21 [minuty]:

No to tak , pograłem troche w cs`a i znowu ten problem... malutka scinka co sekunde...
    oznacza to że to nie jest problem zasilacza... pomóżcie !
    xman19999 napisał:

Nie masz racji.
  • Poziom 11  
    jankolo napisał:
    xman19999 napisał:

Nie masz racji.

Mówisz że ten zasilacz na który wymieniłem jest zły ? ...
    nigdy nie miałem takich problemów z tym zasilaczem :/ zawsze dobrze chodził...
  • Poziom 35  
    Ten zasilacz nie jest zły, jest tragiczny!

To, iż dotąd jakoś działał, nie znaczy, że za chwilę nie obróci Twego komputera w dymiący węgielek. O ile już czegoś nie uszkodził...

Zmiana na solidny model jest konieczna. Najlepiej coś z białej listy, dostępnej na forum.
  • Poziom 11  
    ten zasilacz pracował 3 lata i jest nadal cichutki i nic się nie tnie , napewno jest lepszy od codegena... nie rozumiem was... :/

Nigdy nie miałem z nim problemów ! pomyślcie co może być powodem tych scinek... to na 100% nie wina zasilacza. wirusy ? ponieważ często wylączam avasta i prawie nigdy nie skanowałem komputera. może możliwe że procesor ? a może to wina temperatury ?

Daje tutaj malutki wykaz everesta :

Download : http://www.2shared.com/document/zXx9f_-W/Report.html
    Skan : https://www.virustotal.com/file/290508922d0a7...f75029660169bc7b1f5a1816/analysis/1344270282/

Wszelkie logi, raporty, itd mają być załacznikami na forum a nie na hostingach. Popraw.
    [jankolo]
  • Poziom 17  
    A za rok znowu się będzie komputer zacinał :P
  • Poziom 11  
    Jeżeli masz pisać komentarze nie związane z tym tematem no lepiej nie pisz bo robisz tylko spam.