Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garmin Nuvi 250 - Bateria nie trzyma przeróbka na baterie od nokii

03 Sie 2012 00:45 2208 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam Garmina NUVI 250, bateria w nim w ogóle nie trzyma, nie wystwietla się nawet wskaznik bateri jakby w ogole jej nie bylo, niestety nie mam tak małego torxa, żeby się tam dobrać, wobec tego wpadlem na pomysł, aby między wtyczką z wejściem mini usb a ładowarką zamontować baterie od nokii 3,7 V, robiłem tak w przypadku nawigacji Blaupunkt i taki patent zadziałał. Niestety nie miałem okazji sprawdzić jak ten patent ma się w użytkowaniu, zastanawiam się, czy ten zabieg ma sens i czy da się to zrobić. Dodam tylko, że samochodowa ładowarka Garmina ma zasilanie 5vdc, 1A czyli coś podobnego jak zwykła ladowarka do telefonu. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić, to proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Skoro 5VDC to z telefonu za bardzo nie podziała. A z tym5A to chyba przesadziłeś raczej 500mA. Ale podłączyc możesz spróbować tylko wyjmij oryginalną baterię.
  • Poziom 9  
    Sorry, 1A, a co się stanie, jeżeli w środku będzie bateria? Nie wiem czy jest, wygląda na to, że nie ma, bo nawet na wskaźniku jej nie ma, że pusta czy coś.
  • Poziom 32  
    Bateria którą podłączasz będzie ładowała drugą, z tym że stabilizowanym prądem przez co ta w nawigacji będzie się słabo ładować, a poza tym szybko będzie spadać napięcie tej baterii którą podłączasz, a zasilacz zawsze daje takie samo napięcie i wyższe niż bateria.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ogniwa (nie baterie!) litowo-jonowe polaczone ze soba laduja sie NIEZALEZNIE - odpowiada za to uklad kontroli ladowania wbudowany w ogniwo (trzeci styk)

To o czym piszesz kolego slvestr, dotyczy ogniw Ni-Cd.
    A skoro napisano ze napiecie wynosi 3.7V, to jest to ewidentnie ogniwo Li-ion.

Jedyne sensowne wyjscie to rozkrecic urzadzenie i dobrac ogniwo o zblizonycb parametrach.

Dolozenie ogniwa zewnetrznego, tez Li-ion, spowoduje ze urzadzenie bedzie zasilane z kazdego ogniwa "do wyczerpania zapasow" - pozniej uklad kontroli po prostu odlaczy ogniwo. Prawdopodobnie to nastapilo z wbudowanym ogniwem.