Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega8 programator usbasp dziwne błędy ;/

03 Sie 2012 01:23 1520 6
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z zaprogramowaniem atmega8.
    Używam pakietu WinAVR i programatora usbavr Kompilacja idzie bez problemu, a gdy próbuję zaprogramować to mam błąd następującej treści:

> "make.exe" program
    avrdude -p atmega8 -P usb -c usbasp -E noreset -U flash:w:led.hex
    avrdude: WARNING: -E option not supported by this programmer type

avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
    avrdude: initialization failed, rc=-1
    Double check connections and try again, or use -F to override
    this check.

avrdude done. Thank you.

make.exe: *** [program] Error 1

> Process Exit Code: 2
    > Time Taken: 00:00

Z tego co udaje mi się przetłumaczyć to chyba chodzi coś o konfiguracje.
    Wszystko wykonałęm według tego poradnika http://www.forbot.pl/forum/topics20/szybki-start-z-winavr-vt513.htm
    A tak przy okazji: czy można zasilać Atmege8 ładowarką od sony ericsson 4.9v
    450mA?
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Zworkę "Slow" założyłeś?

Ewentualnie może być to kwestia złego podłączenia progrmatora lub braku zasilania procesora.
  • Poziom 2  
    Zworka nic nie zmienia, jeśli chodzi o zasilanie to zasilam łądowarka, którą już opisałem na początku. "avrdude: WARNING: -E option not supported by this programmer type" gdy to przetłumaczyłem to wygląda to tak: "avrdude: UWAGA: Opcja-E nie są obsługiwane przez ten typ programatora" Więc tu chyba chodzi o to
    avrdude. Pewnie coś przeoczyłem w konfiguracji Makefile. Wiecie czym to może być?
  • Poziom 31  
    Tutaj: LINK masz fajną graficzną nakładke na avrdude. Zobacz, czy będziesz w stanie odczytać fusy.
  • Poziom 2  
    Pobrałem to i zainstalowałem, nastepnie skonfigurowałem ;)
    Nie bardzo wiem o co chodzi z tym fuses.. Atmega8 programator usbasp dziwne błędy ;/ tak wygląda ono u mnie.
    A i jak próbuje zaprogramować to mam taki błąd:

"C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude.exe -C C:\WinAVR-20100110\bin\avrdude.conf -p m8 -P usb -c usbasp -U flash:r:C:\Documents and Settings\Daniel\Pulpit\led.hex:a

avrdude.exe: error: programm enable: target doesn't answer. 1
    avrdude.exe: initialization failed, rc=-1
    Double check connections and try again, or use -F to override
    this check.

avrdude.exe done. Thank you."
  • Poziom 31  
    W tym burn-o-mat normalnie odczytuje bez błędów? Jeżeli tak, to coś jest nie tak z konfiguracją winavr.

Spróbuj zaprogramować przez burnomat plikiem C:\Documents and Settings\Daniel\Pulpit\led.hex
  • Poziom 2  
    Ściągnij mkAVR Calculator, jeśli już jesteś pewien że wszystko dobrze podłączyłeś. Ja miałem ten sam problem kilka razy sprawdzałem kable i wszystko było ok. To jest linijka jaką tworzy mkAVR Calculator: avrdude -p atmega8 -c usbasp -P usb -B 8 -V -U flash:w:"D:\AGH\Programator AVR\kurs_avrgcc\kostka_moja\kostka_moja.hex":i . WinAvr nie dodaje tego -B8 i miałem z tym problem przy konfiguracji eclipse i to jest ustawienie JTAG ICE bitclock.