Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Muzyka Techno,Trance lata 90.

9800pro 03 Sie 2012 03:23 30650 34
    9800pro
    Poziom 21  
    Witam.Czy ktoś słucha jeszcze muzyki Techno/Trance z tamtych lat?Osobiście uważam, że tamte czasy to była najlepsza era takiej muzyki, bo teraz to nie ma czego słuchać według mnie.

Chciałbym abyście polecili tutaj jakieś dobre albumy,składanki z tego typu muzyką z tamtych czasów.

Polecam takie albumy jak:Dream Dance,Future Trance,Techno Traxx,The World of Trance.A co wy polecicie?

Sam trochę pościągałem sobie tych albumów.Szukałem nawet czy da się kupić takie płyty i niektóre się da ale niektórych wogóle nigdzie nie ma.

Możecie również podawać nazwy jakiś ciekawych setów z taką muzyką.Tutaj właśnie chciałem zapytać o jeden taki secik, a mianowicie bardzo popularnym takim secikiem jest :

Techno - Trance - Atb And Paul Van Dyke Rave Mix - Dj Special K

Wszędzie można znaleźć wersję 12 minutową i udało mi się znaleźć również 25 minutową.W 2005 roku pamiętam, że ściągnąłem tego seta, który miał 78 minut.Niestety już dawno tego nie mam i teraz nigdzie nie mogę tej wersji znaleźć.Może ktoś z was ma dostęp do niej?

Zapraszam jeszcze raz wszystkich do wymieniania się tytułami dobrych utworów/alumów/setów.

Pozdrawiam.
    wolek14
    Poziom 31  

Link

Link

Link

Akurat takie 3 mi przyszły na myśl. Ogólnie - uwielbiam, jednak często zahacza to o lata 2000 - 2004 (czasy perana, 4 strings itp). Czekam na małe retro od Was :)
    c4r0
    Poziom 36  
    Też najbardziej przypadają mi do gustu czasy około-2000. Kiedyś była wytwórnia Kontor Records i z ich strony można było ściągać mixy i sety, np. Technics DJ Set. Tylko teraz już tej strony zdaje się nie ma.
    c4r0
    Poziom 36  
    Ja ogólnie utworów jako takich z nazwy znam bardzo mało. Zasadniczo z tego rodzaju muzyki słucham raczej setów i mixów/radio shows. I z nowych rzeczy zdecydowanie jest czego posłuchać. Z klasyki to PvD dalej daje radę w przeciwieństwie do innych. W czasach +/- 2000 Tiesto grał całkiem spoko ale potem się zepsuł. Sety PvD z tamtych lat są super ale teraz też OK, chociaż wyraźnie widać zmianę. Z bardziej nowych i chyba mniej znanych moge polecić np. Suzy Solar. Ma u siebie na stronie archiwum z mixami. Powinien gdzieś tam być mix z polskim DJ P.A.F.F. jako gościem, miałem przyjemność poznać go nawet osobiście na Creamfields w 2008 :) Z serii mixów moge polecić Future Sound of Egypt (Aly and Fila), do znalezienia np. tu: http://intrance.in/news/1-0-281 (swoją drogą fajna stronka :) ). Oraz inne:
    Haute Couture (Claudia Cazacu)
    Manuel Le Saux - Extrema
    tommy pi - trance experience
    DSI - Trancesphere
    DJ Feel - Trancemission
    (dwóch powyższych możecie znaleźć na stronie promodj.ru - również świetna strona gdzie konta mają mniej i bardziej znani DJ-e, nie tylko z gatunku trance ale też innych, np. drum&bass)
    Z chilloutu:
    MDB - Beautiful Voices
    Solarsoul - Shining Sleep

To tyle tak z głowy. Ze starszych klasyków przyszedł mi do głowy album Tiesto - Nyana (z 2003). Jak nie znacie to warto się zapoznać :)

A, oczywiście takich rzeczy jak np. Astral Projection albo Infected Mushroom chyba nie muszę przypominać :)
    wolek14
    Poziom 31  

Link

Link

Ogólnie, to pana "NU NRG" chyba nie trzeba przedstawiać, wszystkie jego wałki to klasyka :) Tak samo zawarty w pierwszym poście Chicane.
    Setów posłucham w wolnej chwili, przyznam że szukałem czegoś w tym klimacie :)
    Cytat:
    Tiesto - Nyana (z 2003).

Genialna składanka. Również polecam.
    A wśród nowych utworów to hmmm... Sunlounger, Walsh&McAuley, ew. Shogun, Dallaz Project, ale to już nie ten sam klimat.
    gabik001
    Poziom 37  
    Kurcze toście pojechali...
    Brakuje typowego Svan Vath'a , Westbama , Yves deRuyter'a.... I trochę takiego klasycznego Mayday (jak w latach '94 '95).
    9800pro
    Poziom 21  
    Panowie udało się znaleźć dłuższą wersję tego seta ATB & Paul van Dyk - Rave me 38min.Niestety całości nigdzie nie mogę dalej znaleźć.Szkoda też, że jakość trochę kiepska ale lepsze to niż nic.

http://www.youtube.com/watch?v=5MrbSnUW8oA
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Też szukałem i nie znalazłem....

Dzięki za przypomnienie paru fajnych kawałków ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Przemo9826
    Nie jestem fanem lecz słuchaczem.

Co masz na półkach, pochwalisz się?
    Rascal09
    Poziom 2  
    Z przyjemnością odkopię ten temat!

Ja natomiast mam pytanie co do poszukiwanego przeze mnie utworu, z którego kojarzę tylko linię melodyczną i teledysk. Był w stylu telezakupów i podobny co nieco do Benny'ego Benassiego - Satisfaction. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub próbę pomocy.
    Taenia_Saginata
    Poziom 31  
    Rascal09 napisał:
    Z przyjemnością odkopię ten temat!

Ja natomiast mam pytanie co do poszukiwanego przeze mnie utworu, z którego kojarzę tylko linię melodyczną i teledysk. Był w stylu telezakupów i podobny co nieco do Benny'ego Benassiego - Satisfaction. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub próbę pomocy.

Link

To? Jak nie to to nie szkodzi. I tak dobre.
    Rascal09
    Poziom 2  
    Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo jestem wdzięczny! Szukałem tego, bagatela prawie 10 lat! :D
    cybkryst
    Poziom 19  
    Ja od jakiegoś czasu odkrywam nowe brzmienia starych utworów.
    Oto jeden z nich. Hit ostatnich dni.

Link
    Przemo9826
    cybkryst napisał:
    Ja od jakiegoś czasu odkrywam nowe brzmienia starych utworów.
    Oto jeden z nich. Hit ostatnich dni.

Oryginalny Brooklyn Bounce o wiele lepszy, aż mi przypomniałeś, trzeba będzie sobie odświeżyć trochę te klimaty :)

wolek14 napisał:
    A taki klasyk House?

Nie na temat.... Ale w klubie sprawdza się nawet :)

Rascal09 napisał:
    Ilu zna ten remix?

Nie znam, i nie żałuję...
    wolek14
    Poziom 31  
    To ja może odświeżę, bo poleciałem po OT w poprzednim poście :) wybaczcie :)

Link

Link

Link

To chyba trochę młodsze, ale mogę słuchać godzinami :)

Link

Bonus, nie do końca trance, ale w klimacie :)
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Cosmic Gate owszem dobra nuta, reszta nic ciekawego.
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Znam, słucham od dawna.
    dim
    Poziom 10  
    Jeżeli mówimy o techno trance, a nie o disco to polecam oczywiście Underworld!!
    Link
    maciej357
    Poziom 1  
    Witam,
    mam pytanie znalazłem utwór z roku 1994/95. Album nazywał się Astral Trip - prawdopodobnie. Nagrał ten kawałek z tego co pamiętam DJ Robert. Na okładce albumu był obraz kosmosu tzn. jakiś fragment pewnej planety na której znajdowały i wystawały z niej ostre podłużne, szpiczaste kamienne (ciemnej czerwieni zmieszanej z brązem) jakby igły o kształcie trójkątnym a w tle było tło kosmosu. Ta płyta mieściła w sobie z tego co mi wiadomo covery utworów, jakich ? nie mam pojęcia. Utwory były nagrane w stylu kosmicznym/techno. Niestety ta płyta mi gdzieś przepadła a ten utwór mi siedzi w głowie. Jakość tego utworu jest fatalna ponieważ nagrałem z kasety na telefon - dyktafon. Czy ktoś spotkał się z tą, płytą i utworem ? A może to jest cover jakiegoś innego utworu, oryginału ?
    gabik001
    Poziom 37  
    Kawałek przypomina mi raczej lata 80-te z cyklu Fancy czy Bad Boys Blue...
    A opis okładki to mi bardziej singiel Svan Vath'a.