Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowe Audio - Kolumny Fenix III lub Siesta-Fiesta?

modrih 03 Sie 2012 03:44 1187 0
  • #1 03 Sie 2012 03:44
    modrih
    Poziom 20  

Witam serdecznie!

Przyszedł czas że mam dość muzyki z głośników wbudowanych w laptopa, oraz mini wieży Sanyo...

Rozglądam się za czymś bardziej wybrednym, i znacznie lepiej grającym.

Co chce uzyskać?

Chce być zadowolony z dźwięku.

Czego słucham?

Bardzo rozmaite gatunki od łagodnych po ciężkie. Nie da się do końca sprecyzować ale głownie muzykę POP, chciałbym by kolumienki służyły mi w miare uniwersalnie, początkowo jako dźwięk z filmów Bluray, ale także do odtwarzania Audio CD (z dedykowanego odtwarzacza), FLAC, muzyki w DTS-HD.. słuchania radia - a nawet od czasu do czasu i do gier z konsoli, dlatego że jak domniemam dźwięk będzie zdeeecydowanie lepszy niż ten z TV..

Napisałem DTS, dlatego że chciałbym aby w przyszłości nie było problemów - kolidacji podczas rozbudowy systemu Audio :)

I co sobie wyszukałem? Tonsil i teraz... albo Fenix III, albo Siesta - Fiesta,

Chciałbym aby różnica między moimi kolumienkami a "jakąś" wierzą do 1000zł były na plus dla mojego zestawu.

Metraż pokoju ok. 22 metry.

I teraz pytanie czy to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Czy dla osoby która głównie w tej chwili korzystała z muzyki mp3 i słuchawek Panasonica RP-HT222 i która chce się niskojakościowej muzyki wyzbyć z komputera to dobra propozycja? Chciałbym poczuć różnice między mp3 w bitrate 120 – 320 a Audio CD, czy też oryginalną ścieżką dźwiękową z Bluray, wiem że to temat rzeka i niektórzy mogą (w sumie to większość ludzi) nie usłyszeć różnicy.. jednak z tego co czytałem to im lepszy sprzęt tym bardziej wychodzą artefakty w mp3 i poprzycinane pasma… to chyba prawda?

Ze względu że kolumny to najważniejsza sprawa, to też na koniec...

Jeżeli chodzi o amplituner to chciałbym coś z marki Harman Kardon i aby był wielofunkcjonalny... ewentualnie innej marki jeżeli miałby lepiej grać :) cóż to Wy się na tym lepiej znacie, narazie pytam o to czy te kolumienki są dobre w tej cenie i w moich wymaganiach? które jak by nie przyznać są dosyć obszerne - przez próbę ich szerokiego zastosowania w domowym systemie Audio.

0 0