Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ładuje baterii do Dell Inspiron 1525

03 Sie 2012 07:19 6133 14

• Poziom 23  
    Witam
    Wczoraj miałem klientkę, która przyszła po zamiennik baterii do Dell Inspiron 1525. Chciała kupić baterię 9 ogniwową 6600mAh. Wsadzamy do laptopa, komputer sie uruchamia z baterii. Włącza się system operacyjny, podłączamy zasilacz, a tu pokazuje co prawda, że ładuje baterię, ale stan naładowania się nie zmienia. Ok, wsadzamy drugą baterię - to samo, wsadzamy trzecią i czwartą - to samo. Wsadzam baterie 6 ogniwową 4400mAh - ten sam efekt co poprzednio - niby się ładuje, ale nie zmienia się stan naładowania. Dodam, że pod biosem jest ta sama sytuacja.

Ok, teraz podłączamy starą oryginalną baterię - wszystko jest ok. Podłączam nową oryginalną baterie - wszystko jest ok. Miałem wcześniej dwa identyczne przypadki. Wszystkie na laptopach z serii Dell 1525. Sprzedajemy tych baterii kilkanaście miesięcznie i przeważnie co dwudziesty klient ma taki właśnie problem z Dell 1525.

Dodam jeszcze, że w trakcie tego procesu zmieniamy zasilacze, ale to nic nie pomaga.

Czy ma ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Będziemy wdzięczni za wszelkie rady z Państwa strony :-)

• Poziom 32  
    Czy te baterie, które się nie ładują to zamienniki, lub baterie resetowane? Jeśli tak to domyślam się, co im dolega.

• Poziom 23  
    Tak, są to zamienniki. Z tym, ze, tak jak pisałem poprzednio, baterie te ładują się i normalnie działają na innych laptopach do Dell 1525, ale zawsze się znajdzie jeden na dwadzieścia Dell 1525, że żaden zamiennik nie chce na nim się ładować.

Przy innych modelach laptopów nigdy nie spotkałem się z tego typu problemem.

• Poziom 32  
    Jedyne, co przychodzi mi na myśl, to niewydolność prądowa tego laptopa. Jeśli możesz zobacz w programie TI dla BQ20z90 jaka jest wartość Manufacture Acces dla tych zamienników i dla oryginałów, które się ładują. Manufacture Acces jest na pierwszej pozycji tabeli SBS.
  • Poziom 22  
    Nie chcę powielać tematu więc pozwolicie, że dopnę się do Waszego,

Dell 1525, oryginalna bateria kompletnie zużyta, 0V, po podłączeniu oryginalnego zasilacza system rozpoznaje problem, LED ładowania mruga 4 razy pomarańczowo i raz niebiesko, podłączam zamiennik baterii, naładowany, zero reakcji ze strony układu ładowania, lapek pracuje zarówno na baterii jak i na zasilaczu, dlaczego jednak nie rozpoznaje naładowanej baterii i nie ładuje jej?

Podejrzewając problem z baterią zamówiłem drugi zamiennik, efekt ten sam.

Może ktoś miał taki problem?
  • Poziom 28  
    Witam. Czasami występują problemy z poprawnym wykrywaniem zamienników.
    Spróbuj zregenerować oryginalną baterię.

• Poziom 32  
    Dell jest bardzo czuły na błędy softu zapisanego w elektronice baterii, dlatego bardzo często powodują one błędy komunikacji co przekłada się wprost na problem w rozpoznawaniu baterii i jej ładowaniu. Najpewniejsza metoda to regeneracja oryginału, lub zakup zregenerowanego.

• Poziom 23  
    Hehe, bez urazy Panowie, ale troszeczkę zbyt negatywnie oceniacie tutaj zamienniki :) Akurat u kolegi to nie wina baterii, a zasilacza. W pierwszej kolejności sprawdź, czy przypadkiem środkowa żyła przewodu zasilacza nie jest ułamana. W drugiej kolejności sprawdź, czy zasilacz jest wykrywany pod BIOSem. Miałem kilkanaście już podobnych przypadków i zawsze była to wina zasilacza. Gdybyś stał przed koniecznością wymiany zasilacza, to pamiętaj też, że akurat w laptopach Dell'a bardzo ważne jest to aby zasilacz był macierzysty tzn. miał takie same parametry jak ten oryginalny, który otrzymałeś wraz z laptopem.

• Poziom 32  
    Adaś, myślę, że kolega ma zasilacz sprawny. Ten model laptopa robi takie problemy. Nawet oryginał, jeśli zrobi się podczas resetu błąd, nie będzie działał.

• Poziom 32  
    Ok, nie będę się spierał. Niech kolega sprawdzi zasilacz i ew. podstawi inny, oryginalny.
  • Poziom 22  
    Zasilacz jest sprawny, próbowałem podłączać 4 różnej mocy, kiedyś jeden lapek nie ładował na zasilaczu 65W ale bez problemu ładował przy 90W, tylko że nie był to Dell a Toshiba.
    Pozostaje zakup oryginału.
  • Poziom 22  
    Niestety, kupiłem oryginalną baterię i bez zmian, teraz to dopiero wkurzony jestem!!!

• Poziom 23  
    bo to ma być zasilacz macierzysty. Sprawdziłeś 4 różne, a sprawdzałeś, czy którykolwiek z nich był wykrywany w BIOSie? To, że zasilacz oryginalny, czy nowy to nie znaczy ze jest odpowiedni.

A tak swoją drogą, to gdzie kupiłeś tą oryginalną baterię?
  • Poziom 22  
    Na szczęście dostałem taki sam model laptopa z innym problemem, po weryfikacji okazało się że do wymiany w tym pierwszym są: zasilacz i płyta główna, nowa bateria jest sprawna i widziana w BIOSie. Ważne że problem rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc, życzę mokrego Dyngusa i kolorowych jaj wielkanocnych!!!