Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADS1022C vs DF4321C -który bardziej przydatny do napraw monitorów LCD, laptopów?

HotIce 03 Sie 2012 08:02 1920 7
  • #1 03 Sie 2012 08:02
    HotIce
    Poziom 17  

Witam,
    Jako że budżet nie pozwala na nic lepszego, wstępnie nastawiłem się na analoga, ale okazuje się że w tej samej cenie można najtańszy cyfrowy kupić... Głównie używany by był do napraw monitorów LCD, ale czasami do MB laptopów. Nie zajmowałem się wsześniej pomiarami za pomocą oscyloskopu ale wiem że cyfrówka ma więcej możliwości tylko czy ten model z tematu do czegoś się nadaje? Czy to nie jest chińska zabawka z dużymi opóźnieniami wyświetlania aktualnego przebiegu? poza tym czy na tym ekranie widać coś konkretnego czy jest tam denerwująca pikseloza przy tej rozdzielczości? Prosze o rady osób bardziej doświadczonych w tym temacie

Pozdrawiam!

0 7
  • #3 03 Sie 2012 12:52
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Tanie chińskie cyfry to jest to samo dziadostwo.
    Jeśli już koniecznie chińska cyfrę, to tak jak poprzednik Rigola.

0
  • #4 03 Sie 2012 15:30
    arekm
    Poziom 16  

Co wątek o oscyloskopach to ciasteczkowypotwor sygnalizujący dziadostwo chińskich oscyloskopów. Boję się otwierać lodówkę ;) Czasami nawet konkretne zarzuty się pojawiają. Warto poszukać i poczytać te wątki.

Do wielu zadań chińskie dso, aż nadto wystarczają. Rigol, Owon, Hantek - mniej więcej jedna półka jeśli się weźmie modele zbliżone cenowo. Rigol z jakiegoś powodu (nieznanego mi; chyba po prostu sporo osób ma) ceniony jest ciut wyżej. Zostaje tylko ocenić czy potrzeby użytkownika są spełnione przez te dso i jeśli tak to brać. http://eevblog.com/forum - tam też ciekawe kilometrowe wątki o chińskich dso.

Ja bym brał cyfrę (acz moje potrzeby są skromne).

0
  • #6 03 Sie 2012 20:59
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Sie 2012 08:45
    HotIce
    Poziom 17  

Motronic napisał:
    A ja bym nie kupował do tego cyfrowego. Czasami coś zgubi, czasami doda.

Nie wiem czy tak jest w rzeczywistości ale kiedy chodzi o porównanie oscyloskopu Cyfrowy - analogowy, kojarzy mi się to z denerwującym zjawiskiem przy pomiarach multimetrami analogowymi i cyfrowymi. Kiedy chcemy zmierzyć np. napięcie krótkiego impulsu, trwającego nawet przez 1 sekundę to w cyfrowym widzimy jak cyferki "skaczą", miernik liczy, próbkuje,stabilizuje i zanim to wykona to impuls znika i nic nie wiemy. Natomiast w analogowym, pomimo że wskazówka ma swoją bezwładność to widać jasno co się dzieje. Jeżeli w tych tanich cyfrowych oscyloskopach to zjawisko też występuje to dla mnie odpada taki sprzęt...

0
  • #8 04 Sie 2012 10:03
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

arekm, po prostu przejechałem się na chińszczyźnie kilka razy i wolę starą dobrą cyfrę, niż nowego wybajerzonego chińczyka.

Masz rację Rigol, Owon i Hantek są OK, jak na swoja cenę, powiem więcej, w środku jest to samo.
    Rigola ludzie lubią bo jest popularny, ale Owon, może okazać się ciut lepszy, bo ma większy wyświetlacz.

HotIce, tak niestety w tanich cyfrach takie zjawisko występuje, bo mają one jedna zasadniczą wadę, BARDZO długi czas martwy. Taki odpowiednik powrotu plamki w analogowym oscyloskopie. Mimo próbkowania 1GS/s, to pobiera te próbki czasem raz na sekundę, przez czas zapełniania pamięci, które zbyt wiele nie ma. Dla przykładu 1GS/s zapełnia w Rigolu pamięć 16kpkt, czyli z jednej sekundy zapamięta wycinek 0,000016s. A gdzie reszta? Oczywiście przy wolniejszych podstawach próbkowanie jest mniejsze, ale i tak czas pomiędzy kolejnymi akwizycjami w tanich cyfrach jest długi. Tania stara cyfra, którą ostatnio sprzedałem, próbkowała do 200x na sekundę, przy podstawach tak do 10ns, poniżej pobierała próbki już tak z 5-10x na s. Miała pasmo 300MHz i niepodkręcane przetworniki, porządne tłumiki wejściowe itd...

0
  Szukaj w 5mln produktów