Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AL1256CTXR - Nie działa silnik

03 Sie 2012 08:18 1514 5
  • Poziom 15  
    Pralkosuszarka Ariston Margherita AL1256CTXR po nastawieniu programu prania pobiera wodę ale nie działa silnik. Słychać podwójne kliknięcie przekaźników na module, potem kilka sekund przerwy i znowu "klik, klik". I tak w kółko ale silnik nie rusza. Silnik podłączony bezpośrednio pod 230V działa ok bez iskrzenia. Podobne objawy są też na programie wirowania. Pompka, grzałka sprawne. Proszę o pomoc bo znalazłem na forum podobną usterkę ale niestety bez rozwiązania.
  • Poziom 14  
    Witam, proszę sprawdzić czy nie ma przerw na module sterującym na przekaźnikach.
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia wiązka przewodów moduł-silnik, łącznie z kostkami.
  • Poziom 15  
    Dzięki za podpowiedzi. Te luty na nóżkach przekaźników sprawdziłem na samym początku. Wyglądają raczej ok, ale dla pewności przelutuję je. Kostkę i wiązkę sprawdzę. Zastanawia mnie to nietypowe klikanie przekaźników, bo dwa kliknięcia następują prawie jednocześnie a normalnie powinno być kilka sekund przerwy między nimi. To tak jakby moduł załączał silnik i natychmiast go odłączał. Czy to wskazuje na usterkę w module bo silnik podłączony na 230V pracuje prawidłowo?
  • Specjalista AGD
    Na początek wymień triaka silnika.
  • Poziom 20  
    ja bym szukał po stronie modułu daj fotkę druku