Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada TP - Automat DLM - zaniżanie synchronizacji

llomineo 03 Sie 2012 09:15 2081 2
  • #1 03 Sie 2012 09:15
    llomineo
    Poziom 7  

Witam,
    Ostatnim czasem jak były burze, ten cały wymysł TP, jakim jest automat DLM, zawsze co nie występują gwałtowne zjawiska atmosferyczne, coraz bardziej zaniża mi synchronizację.
    Od początku nie miałem pełnej synchronizacji (długa linia), ale ok. 2350kb/s // 320 kb/s było akceptowalne. Tylko, że teraz z tego zrobiło mi się ok. 1600kb/s (up: nadal 320). Znajomy mówił mi (ponoć sam był tym doświadczony), że jakiś target margin został ustawiony na 9 czy 10, a do tego jest przycinana synchronizacja (ponoć znana sprawa).
    Jeśli skontaktuję się z "obsługą" klienta, to co ja mam im powiedzieć? Ostatnio mi wmawiali, że jest to opcja do 2Mb/s i jeśli będzie Internet działał to nic nie zrobią, bo wszystko jest zgodne z umową. Coś wyczytałem o zmianie portu na centrali (np. kiedy coś się popali po burzy - a ostatnio mi router spaliło).
    Od czego zacząć jak będę z nimi rozmawiał? Bo uoarcie twierdzą, że jak Internet działa, ale prędkość się nie zgadza, to jest wszystko dobrze (umowa do 2Mb/s).
    Dodatkowo się okazało, że moja linia jest na max 512 kb/s i ponoć jeśli coś będzie nie tak, to będę musiał zmienić prędkość na niższą.
    Czasami się zastanawiam, czy żyję w XX czy XXI wieku...
    Dziękuję z góry za pomoc,
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 03 Sie 2012 09:53
    ciastex
    Poziom 24  

Jeśli transfer spadnie na ok. 1 mbit, to zmienią Ci umowę i będziesz miał max 1 mbit, ale DLM podniesie Ci prędkość jeśli zakłócenia na linii znikną. Możesz zgłosić na infolinii tech 801 505 505 albo na forum.orange.pl zapytać ale podejrzewam że monter niewiele zrobi.

0
  • #3 03 Sie 2012 12:01
    llomineo
    Poziom 7  

ciastex napisał:
    DLM podniesie Ci prędkość jeśli zakłócenia na linii znikną

Spróbuję zgłosić, bo jak burzy ostatnio nie było, to jednak prędkość była przycięta. No ale to jak zdobędę router bo na razie mam po ostatniej burzy spalony :]
    Jak będę dzwonił to od razu prosto z mostu o DLMie mówić, że przycina? Czy mówić, że wolno działa i niech zobaczą co jest?

0