Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana video na RGB. Czy to możliwe? Plamy na obrazie.

muzygog 20 Jan 2005 12:46 1282 2
Automation24
 • #1
  muzygog
  Level 12  
  Mam stary magnetowid TRONIC i stary telewizor SCHNEIDER. W telewizorze coś się popsuło i obraz jest nieco dziwny (wszystkie ciemne miejsca mają jasne plamy. Kiedyś pożyczyłem od sąsiadów odtwarzacz DVD i podłączyłem go złączem EURO do SCHNEIDERA przez RGB. Obraz był idealny. Czy istnieje możliwość zamiany sygnału video z tunera magnetowidu na RGB? Magnetowid ma jedynie wyjście audio-video (chinch). Chciałbym korzystać jeszcze jakiś czas z tych urządzeń. Problem wynika z braku pieniędzy na naprawę starego TV lub kupno nowego. Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi. Bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedź: Czy taki manewr jest możliwy i czy ma sens finansowy? Dziękuję.
 • Automation24
 • Helpful post
  #2
  h jaworski
  Home appliances specialist
  jest to do zrobienia tylko koszt może być większy niż naprawa tego TV bo sygnał wideo trzeba zdekodować i rozbić na poszczególne kolory i ( w TV jest od tego specjalny dekoder)dopiero potem wprowadzić to do TV to już lepiej naprawić ten dekoder w TV niż budować nowy bo układ jest trochę skomplikowany szczególnie dla początkującego
 • #3
  Muerte
  Level 12  
  Ja potrzebuje coś takiego zrobić do mojej pracy dyplomowej. Tzn. Sygnał composit (CVBS - standardowy video) chce rozdzielic na RGB+synchro do standardu VGA zeby móc go wyświetlic na ekranie zwykłego monitora. Czy są jakieś scalaki które można było by wykorzystać? Bądz jeskieś wskazówki jak się do tego zabrać i gdzie szukać.