Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 350 nieostre krawędzie wydruku na czerwonym kolorze

03 Sie 2012 15:19 1856 9
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z moim Bizhubem c350. Krawędzie czcionek na wydrukach są tak jakby nie ostre. Występuje efekt cienia, poświaty widać to najlepiej na zdjęciu poniżej.
    Mam ten problem tylko na czerwonym kolorze wszystkie inne drukują czysto. Prosił bym raczej o konkretniej odpowiedzi, gdzie mogę szukać usterki niż np. oddaj maszynę do serwisu. ;-)
    Maszyna ma wydrukowane 138 tyś
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Czyszczenie i regulacja powinny problem rozwiązać moim zdaniem. Jaki przebieg mają materiały ?

C.
  • Poziom 9  
    generalnie czarny i czerwony unit jest niby do zresetowania zużyte mocno nie są bo aple wychodzą bardzo ładne wyczyściłem taśmy ledowe jednak to nic nie dało może ktoś wie jaką dokładnie kalibracje wykonać gdzie dokładnie wejść idt.

• Poziom 13  
    Jeżeli nie robiłeś jeszcze to spróbuj po stabilizacji zrobić gradation adjust w tech.rep. mode.
  • Poziom 21  
    lapsok napisał:
    generalnie czarny i czerwony unit jest niby do zresetowania zużyte mocno nie są bo aple wychodzą bardzo ładne wyczyściłem taśmy ledowe jednak to nic nie dało może ktoś wie jaką dokładnie kalibracje wykonać gdzie dokładnie wejść idt.

Miałem to samo w takiej samej maszynie z tym, że był to kolor żółty i niebieski. Wywalasz unity, wszystko odkurzasz, pucujesz, potem regulacja. Copyman ma rację to wystarczy (przynajmniej mnie wystarczyło).
  • Poziom 21  
    Wystarczy poczytać instrukcję obsługi.
    Przeczytaj to sobie. Niestety w obcym języku jest. Ale są obrazki :-)
    Jeżeli chodzi o niezbędne regulacje to:
    strona 368 w PDFie czyli rozdział 11.9 - gradacja
    strona 370 w PDFie czyli rozdział 11.10 - pozostałe regulacje
    Jak czyszczenie i regulacja nie pomoże to nie napiszę co masz zrobić, bo sam prosiłeś w pierwszym poście :-)
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Jak na ten moment nie mogę zrobić gradacji bo w połowie procesu wyskakuje mi komunikat ze mam zużyte unity drukarka drukuje ten test gradacji ale nie może go zeskanować bo w połowie wyskakuje ten komunikat i cały proces wraca do menu admin. Wiec dzisiaj zamówiłem chipy po jutrze je wymienię i zobaczymy jaki efekt będzie po zrobieniu tej regulacji.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Obawiam się że trzeba by poświęcić trochę więcej pracy, wyczyścić listwy led , czujniki aidc , lampy kasujące, czujniki przy pasie transferu i dopiero wtedy zrobić reset backgroundu , stabilizację , wymiany chipów , gradację . Ja dołożyłbym jeszcze wymianę bębna i listwy zwłaszcza w unicie M jeżeli nie chcesz inwestować w zakup całego nowego.

C.
  • Poziom 10  
    Przerabiałem to już kilka razy. Wyczyść dokładnie listwy led i problem się rozwiąże.
  • Poziom 9  
    No więc wymieniłem chipy trochę problemu miałem z czarnym bo myślałem ze jest taki sam jak reszta a tu zonk był inny i gdzie indziej się znajdował. Dla nie wiedzących trzeba rozkręcić bok unita żeby do niego dojść reszta kolorów jest na wierzchu i wymienia się samą końcówkę. Po tym zrobiłem gradation ad.. nic to nie dało problem nie ustąpił. Wcześniej kiedy czyściłem listwy led na sucho tak samo druk był zamazany dopiero kiedy czyścik zmoczyłem alkocholem IPA wytarłem i listwy ledowe i tą listwę środkową obok ledowych problem ustąpił. Wydruk teraz jest igła. Dziękuje bardzo za pomoc.