Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Beta Blaupunkt - Jak sprawdzić poprawny wsad pamięci?

Piasecki Bogusław 03 Sie 2012 16:19 2251 5
  • #1 03 Sie 2012 16:19
    Piasecki Bogusław
    Poziom 22  

Radyjko VW Beta Blaupunkt z procesorem 8 925 904 615 i pamięcią SPI 95160B6. Odczytałem zawartość programatorem PonyProg-USB jako SPI 25160. Na popularnym kalkulatorze "Blaupunkt on SPI and I2C" wyświetla "ERROR". Kto podpowie gdzie jest błąd, może ktoś potwierdzi dobrze lub źle odczytany wsad? Dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #3 06 Sie 2012 10:04
    Jurek220
    Poziom 27  

Źle odczytany plik,dlatego nie można policzyć kodu.
    Pozdr.

0
  • #4 06 Sie 2012 12:26
    Piasecki Bogusław
    Poziom 22  

Plik źle odczytany ale problem jest z programatorem "PonyProg-USB" firmy Telwis. Pamięci I2C czyta i zapisuje bez problemu ale z SPI fiksuje. Kontakt z producentem modułu i oprogramowania nic nie zmienia. Wysłałem do testu "bin" i program z jakiego korzystam, teraz czekam na ich reakcję. Jak wyciągnąć wnioski, kto jest winien?

0
  • #6 07 Sie 2012 09:15
    Piasecki Bogusław
    Poziom 22  

Programator PonyProg-USB świetnie wykonany, dobra cena, zintegrowana profesjonalna podstawka dla układów SMD w obudowach SOIC8.
    Ma jednak jedną wadę, pamięci 25160 źle programuje. Co ciekawe, na innych wsadach programuje poprawnie. Najprawdopodobniej to jest błąd związany z samym programem - sam programator programuje dobrze (to co mu program wczyta do bufora) jednak program wczytuje błędnie zawartość pliku.

Zmieniłem programator PonyProg-USB w ramach reklamacji na - http://www.telwis.pl/programator-ponyprog-i2c-eeprom-v5-soic8-p-87.html

0
  Szukaj w 5mln produktów