Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo PI 2550 - Niedziałający wentylator

marcin w 03 Sie 2012 23:13 2589 1
  • #1 03 Sie 2012 23:13
    marcin w
    Poziom 22  

Witam

Mam laptopa, w którym po czasie zaczyna zanikać obraz zarówno na matrycy, jak i zewnętrznym monitorze. Winny jest temu prawdopodobnie niepracujący wentylator, który powoduje przegrzewanie się układu. W momencie zaniku obrazu dolna obudowa komputera jest gorąca, bywa że czasem komputer zawiesi się. Wentylator jednak po wymontowaniu na zewnętrznym zasilaniu działa. Przy starcie komputera nawet nie drgnie.

Pytanie, jak wygląda sterowanie samego wentylatora, czy ktoś już może miał taki przypadek ? Jest tu jakiś konkretny układ za to odpowiedzialny ?

0 1
  • #2 04 Sie 2012 15:52
    marcin w
    Poziom 22  

Znalazłem bardzo podobny problem w tym temacie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2015235.html

Tu jest również Fujitsu Siemens PI2550 z niedziałającym wentylatorem, również ADM1032 winny.

Jak się okazuje problem leży w sensorze temperatury o oznaczeniu ADM1032. Rozmontowałem lapka na części, obejrzałem cała płytę za tym układem, niestety nigdzie go nie mogę zlokalizować. Powinien być w okolicach radiatora, jednak nie żadnego układu przylegającego do niego. Jeden tylko układ jest na grafice bezpośrednio przylegający do radiatora, jednak po oznaczeniach trudno wywnioskować czy to ten układ

Może wy jesteście mi w stanie pomóc w lokalizacji tego układu.

0