Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessmann - Vitodens 100 - poprawność instalacji/konfiguracja

kacperfx 04 Sie 2012 02:06 6125 4
 • #1 04 Sie 2012 02:06
  kacperfx
  Poziom 12  

  Witam,

  Temat może trochę kiepsko nazwny, ale już tłumaczę o co chodzi.
  Przeprowadziłem się do mieszkania w którym jest w/w piec. Poprzedni właściciel niewiele mi o nim powiedział (o konfiguracji), ustawili mu to kiedyś i tak działał. Ja wychowany na ogrzewaniu 'z miasta' nigdy nie miałem przyjemności z piecami grzewczymi, a w moim mieście osoba, która montuje w/w piece jest jedyna opcją, także chcę najpierw sprawdzić tutaj opinie o piecu, instalacji itd zanim wybiorę się do niego.

  Co mnie interesuje, może poprawność instalacji pieca (naczytałem się na tym forum o 'wesołych monterach', także różnie to może być) :
  Viessmann - Vitodens 100 - poprawność instalacji/konfiguracja Viessmann - Vitodens 100 - poprawność instalacji/konfiguracja

  Prostę pytanie - czy instalacja jest poprawna?

  Druga sprawa to konfiguracja pieca, zdjęcie z frontu wygląda tak :
  Viessmann - Vitodens 100 - poprawność instalacji/konfiguracja
  z instrukcji wiem, do czego służa pokrętła i przyciski, ale czy ich ustawienie (chodzi mi głównie o pokrętła) jest prawidłowe?

  Kolejna sprawa to urządzenie do sterowania piecem, wygląda ono tak :
  Viessmann - Vitodens 100 - poprawność instalacji/konfiguracja
  Czy muszę w nim coś ustawiać? Z tego co się wcześniej orientowałem, musi to wisieć w pokoju w którym jest najcieplej, w tzw. pokoju dziennym? Czy to prawda, czy jednak wierutna bzdura? Gdzie mam go umieścić?

  W zasadzie dowiedziałem się, że takie piece są montowane w domkach , że to za duży piec jak na mieszkanie (56mk), czy jednak jest odpowiedni do tego mieszkania? Z koleji nurtuje mnie, że jeśli uda mi się zagospodarować poddasze, to razem z mieszkaniem będę miał około 130mk to czy ten piec wystarczy?

  I na koniec, rozumiem, że jedyne co muszę to odpowietrzyć kaloryfery przed sezonem grzewczym i włączyć przycisk na piecu?

  Wybaczcie moje trywialne pytania, wystarczy, że mnie nakierujecie a ja już sobie dalej o tym wszystkim poczytam.

  0 4
 • #2 04 Sie 2012 18:17
  1131673
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 05 Sie 2012 18:42
  tetroda
  Poziom 12  

  Komputer (sterownik) sterujacy kotłem powinien być umieszczony w pomieszczeniu reprezentatywnym czyli np salon, pokój dzienny. Względem tego pomieszczenia będzie pracował kocioł aby utzymać w tym pomieszczeniu zadana temperaturę.

  0
 • #4 05 Sie 2012 18:50
  1131673
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 12 Sie 2012 13:36
  tetroda
  Poziom 12  

  Prawda prawda
  W tym konretnym przypadku jest to mieszkanie i właśnie w salonie - pokoju dziennym powinien być montowany sterownik. Na temat ogólnych zasad sytuowania sterowników nie będę się wypowiadał bo temat jest dużo bardziej złożony.

  0