Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GRS 900 i GRS 900R - Skrzynia biegów różnice (wałek górny) GRS 900 I GRS900R

04 Sie 2012 05:35 5227 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem ze skrzynią GRS 900 R, zatarły się łożyska na 4 biegu i jest uszkodzony wałek, znalazłem wałek do skrzyni GRS 900 a ja mam GRS 900R i moje pytanie brzmi czy będzie pasował, znalazłem też kpl. zębatek i synchronizatorów do GRS 900.
  • Pomocny post
    Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Walek ma tylko 3 biegi! A zatarł się bieg 1. Walek będzie pasować bez problemu ale trzeba zwrócić uwagę na moduł zębów biegu 3 jeśli walek pochodzi z pierwszej połowy lat 90.
    Oczywiście nakretka końcowa nie będzie pasować, trzeba zakręcić starą.
    Jedyna różnica to ta nakretka, pomijając modernizacje synchronizatorów jakie występowały w czasie produkcji.
  • Poziom 16  
    Będzie pasował GRS mają takie same wałki a R to retarder
  • Poziom 9  
    ok dzięki za odpowiedź, i tak wałek ma 3 biegi :), mam już nowy wałek u siebie i jest różnica na jednej zębatce, 1 bieg moja stara zębatka ma 39 zębów a nowa 45 i jest także różnica w jej grubości. W takim wypadku muszę kupić zębatkę 1 biegu i wraz z moimi starymi zębatkami przełożyć na sam wałek który kupiłem, czy może wystarczy przełożyć samą nową zębatkę z 39 zębami na nowy wałek a resztę na nowym wałku zostawić, i czy synchorniztory z nowego wałka ewentualnie będą pasowały do starych zębatek które już mam. Jutro mogę mieć nową zębatkę z 39 zebami. I co było by lepsze? Nowy wałek który kupiłem z zębatkami i synchonizatorami ma przejechane około 450 tyś a stary ma około 1 miliona.
    Usterka jest na samym wałku gdzie siedzi zębatka 1 biegu, zębatka także jest do wymiany(gniazdo łożyska i synchronizatory lepiej nie będę opisywał jak wyglądają)

Dodałem zdjęcie nowego wałka i zdjęcie na którym widać różnicę między zębatkami GRS 900 i GRS 900R - Skrzynia biegów różnice (wałek górny) GRS 900 I GRS900R GRS 900 i GRS 900R - Skrzynia biegów różnice (wałek górny) GRS 900 I GRS900R
  • Poziom 16  
    tak zgadza się są dwa koła 1 biegu jedno 39 i drugie 44 ale pamiętaj o wałku dolnym bo tam tez koła się różnią

skąd jesteś? daj znać
  • Poziom 9  
    dzięki za pomoc, skrzynia złożona jakieś 2 tyg temu, były do wymian zębatki inna grubość i synchronizatory także były inne, trzeba było je przezbroić. Teraz wszystko działa jak powinno.