Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara - Xsara I potrzebny schemat AIRBAG

aapsik 04 Sie 2012 07:38 2483 0
    aapsik
    Poziom 11  
    Witam, potrzebuję schematu i podpowiedzi w sprawie układu poduszki powietrznej.

Xsara I 2000 - Wersja z poduszką tylko w kierownicy. Napinacze pasów z przodu (kierowca i pasażer) i czujnik zapiętych pasów tylko kierowcy.

Po uruchomieniu lampka AIRBAG przez kilka sekund pali się a potem zaczyna mrugać i mruga cały czas.
    Sprawdziłem taśmę w kierownicy, złączki pod fotelami - wydaje się być ok.

Auto już tak kupiłem, poprzedni właściciel twierdzi, że sama zaczęła palić się lampa poduszki.

Ciekawostka - auto 2000, wkład poduszki ma datę 1998, domyślam się, że była odpalona i podmieniona. Napinaczy nie wiem jak sprawdzić czy były odpalone.

Tu moja prośba: czy ktoś zna (bezwypadkowy) sposób na sprawdzenie wkładu poduszki, napinaczy, modułu ?

Druga rzecz - przydałby się schemat układu poduszki.

Zlokalizowałem moduł airbag pod zapalniczką. są dwie niepodłączone złączki - jedna poprowadzona w kierunku schowka, wygląda mi na obwód poduszki pasażera (u mnie zamiast poduszki jest schowek). Druga niepodłączona złączka ma dwa styki, zielona.

Trzecia rzecz - pod kierownicą z prawej strony jest złączka do której jest wpięta taśma (zwijka) kierownicy. Dosłownie obok jest druga złączka, do której u mnie nic nie jest podpięte. Do czego służy ?