Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWT10420W - Na każdym programie załącza tylko pompę spustową

04 Sie 2012 12:26 2529 16
  • Poziom 8  
    Problem polega na tym, że nie załącza poboru wody tylko na każdym programie odpompowuje wodę, elektronika najprawdopodobniej sprawna ponieważ zegar nie pokazuje żadnego kodu błędu, podejrzenie zablokowania pamięci EPROM, nie wiem czy moja teza jest właściwa, proszę o pomoc z góry dziękuje, Jeszcze się chciałem zapytać czy można się do niej podpiąć bo tam przy płycie jest kostka do podpięcia do testu pamięci, jeżeli można to proszę też o podpowiedz jakim programatorem najlepiej
  • Poziom 38  
    Może jest uszkodzony element wykonawczy, sterujący pompką, sprawdź, zanim zaczniesz kopać w epromie.
  • Poziom 8  
    chodzi o triak sterowania pompą?, jeśli tak to jest sprawny
  • Poziom 38  
    Tak, odłączyłeś sterowanie bramką?
  • Poziom 8  
    bramka otwarcia jest poprawna

Dodano po 28 [sekundy]:

Czy może chodzić o hydrostat?
  • Poziom 38  
    Możliwe, że płyta nie otrzymała informacji po ostatnim programie, że woda została usunięta i od tego zaczyna każdy cykl.
    Postaraj się wymusić, dmuchnac do wężyka zasymulować zadziałanie tego hydrostatu- określić czy reaguje.
    Nie mam więcej pomysłów.
    Ale spokojnie, ktoś do wieczora może coś więcej doradzi.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za wszystkie rady spróbuję tak zrobić i napisze pózniej jaki efekt.

Dodano po 2 [minuty]:

A nie spali grzałki? bo wymuszenie pracy hydrostatu załączy automatycznie grzanie?
  • Poziom 38  
    Grzałka włącza się po napełnieniu i po upływie czasu, ty masz mieć rękę na pulsie i tylko cyknąć, wyłapać reakcję.
    Poza tym może masz tam funkcję bez grzania.
  • Poziom 8  
    Aha no ok to idę to sprawdzić, jedynie na płukaniu jest bez funkcji grzania to tak to sprawdzę
  • Poziom 38  
    Na płukaniu może chcieć wypompowywać..
  • Poziom 8  
    Dobrze to w takim razie sprawdzę to na funkcji prania

Dodano po 1 [godziny] 20 [minuty]:

Wymuszenie hydrostatu, dmuchnięcie w wężyk nie pomogło, hydrostat sprawny, między którą nóżką triaka ACS 108 ma pokazywać rezystancje między zewnętrznymi czy między środkową a jedną zewnętrzną?, czy w razie uszkodzonego triaka można zastosować zamiennik?
  • Poziom 39  
    Prorok21 napisał:
    między którą nóżką triaka ACS 108 ma pokazywać rezystancje między zewnętrznymi czy między środkową a jedną zewnętrzną?
    Tak nie sprawdzaj triaka. Podnosisz (odłączasz) bramkę i sprawdzasz czy wtedy będzie załączać pompę.
  • Poziom 38  
    W to92 zewnetrzne nogi to są tory common i out- środkowa to bramka.
    W sot 223 od lewej tory, po prawej bramka- odłączenie bramy, powinno wyłączyć pompkę- pisałeś że sprawny.
    Teraz są różne te hydrostaty więc nie wiem czy słychać klikanie czy nie, trzeba było sprawdzić miernikiem, czy łączy i rozłącza, jęśli nic nie wniosło dmuchanie.
  • Poziom 8  
    Uszkodzony triak sterowania pompą sprawdziłem dokładnie wcześniej sprawdzałem w układzie i nie zorientowałem się, czy można zastąpić go triakiem o symbolu Z9M lub W93
  • Poziom 39  
    Prorok21 napisał:
    czy można zastąpić go triakiem o symbolu Z9M lub W93
    Triaki serii ACS są dość nietypowe. Radziłbym oryginał: Link
  • Poziom 8  
    Dzięki za całą pomoc, zamawiam nowy triak, temat uważam za zamknięty pozdrawiam.