Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 128 Wrl "brak sygnału DTR na porcie RS"

04 Sie 2012 14:40 12774 6
  • Poziom 21  
    Witam posiadam centrale Satel integra 128 WRL po podłączeniu modułu ethm-1 do centrali kablem rj/pin5 wyskakuje ciągle komunikta jak wyżej. Z centralka mozna normalnie sie polaczyc dloadx poprzez rs232 , zaś nie mogę popprzez ethm-1. Opcje zaznaczone w opcjach tel.:
    -odpowiadanie modem
    -modem zewnętrzny
    -modem ISDN/GSM/ETHM

i nadal nic czy ktoś się z tym problemem zmierzył moze? Satel twierdzi iz kabel łączący centrale z ethm jest uszkodzony więc kupiłem nowy i taż ten sam problem także to nie wina kabla. Za wszelka pomoc bardzo dziekuje.
  • Poziom 15  
    Przyczyną takiego komunikatu może być uszkodzony port RS w module ETHM-1. W moim przypadku "fachowiec" podłączył port RS ETHM-1 z portem SW VOICE Synthezera co poskutkowało uszkodzeniem modułu ETHM. Po wymianie modułu na nowy i podłączeniu z portem RS centrali (złącze RJ) komunikacja przebiega prawidłowo. Uszkodzony moduł po podłączeniu do innej centrali też wykazuje uszkodzenie (komunikat o braku sygnału DTR na prcie RS). Tak więc spróbuj wymienić moduł ETHM na nowy i powinno wszystko zagrać.
  • Poziom 21  
    Kolego to chyba trafiliśmy na tego samego fachowca bo u mnie tak samo podłączył ale port rs jest teoretycznie sprawny w ethm-1 bo aktualizuje oprogramowanie bez problemu
  • Poziom 23  
    plociarz napisał:
    Kolego to chyba trafiliśmy na tego samego fachowca bo u mnie tak samo podłączył ale port rs jest teoretycznie sprawny w ethm-1 bo aktualizuje oprogramowanie bez problemu

Aktualizacja oprogramowania może nie korzystać z kontroli przepływu, co za tym idzie brak DTR może w tym nie przeszkadzać.
    Oczywiście nie oznacza to że DTR jest uwalony, najlepiej po prostu sprawdzić miernikiem co tam wystawia (powinno być -12v lub +12v w zależności od stanu).

M.
  • Poziom 15  
    U mnie module ETHM działa wszystko poza komunikacją po RS. Do modułu można się zalogować przez Guarda i podglądać centralę, ale nie można przez DloadX z sieci LAN. Tylko centrala daje znać o braku sygnału. Postaram się go podłączyć pod mierniki i zobaczyć gdzie jest uszkodzenie. Może uda się oszukać centralę przez zasymulowanie obecności sygnału DTR.
  • Poziom 11  
    Wasze centrale i moduły ETHM są sprawne. Kabel który służy do aktualizacji oprogramowania w module ETHM nie nadaje się do podłączenia do centrali (choć ma identyczne wtyczki). Kabel do podłączenia z centrala musi mieć przeplot na pinach 2,3 i 4,5. Dodatkowo od nowszych wersji oprogramowania nie włączamy opcji: "Odpowiadanie - modem" tylko "Odpowiadanie ETHM/GSM"
  • Poziom 15  
    xckrzysin Potwierdzam to co kolega wyżej napisał ,dziś u mnie ten sam komunikat łączność z Mobile KPD a połączenia Dloadem X brak u mnie okazało się że po wymianie wtyczki na RS wszystko wróciło do normy.