Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop toshiba dostęp do ukrytej partycji instalacyjnej

04 Sie 2012 15:00 11544 7
  • Poziom 8  
    Witam. Mam laptopa TOSHIBA. Ostatnio bardzo muli wiec chce zrobić formata. W laptopie jest ukryta partycja z instalacja Visty. Wczesniej jak robilem format to wkladalem plytke, wciskałem F12 wybierałem CD/DVD i już szło. Niestety teraz napęd cd w moim laptopie jest martwy (nie naprawiałem bo nie uzywałem i tak). I tu pojawia się pytanie: czy da się obejść ten etap z cd? Czyli jakoś inaczej uruchomić tą ukrytą instalacje.

Czytałem trochę na necie o tym, ale nie dużo się dowiedziałem. Próbowałem wciskać "0" ale lapek piszczy tylko :/ F12 bez napędu też nie pomaga.
  • Spec od komputerów
    Toshiby nie mają ukrytej partycji z oryginalnym obrazem systemu. Obraz systemu jest na dysku D w katalogu HDDrecovery. W instrukcji laptopa masz napisane jak przywrócić system fabryczny. W starych toschibach dodawali DVD z obrazem systemu i nie było tych obrazów na dysku. Przeważnie to klawisz F8 uruchamia recovery. Jaki to model toshiby ? Z pena laptop bootuje ?
  • Poziom 13  
    Z tego co mi się kojarzy to chyba F8 uruchamia instalacje.
  • Poziom 8  
    Ok troche to trwało ale znalazłem dokumenty z lapka.
    Dokładny model to: Toshiba Satellitel30-10W.

Teraz cytat z Podręcznika Uzytkownika: "Na twardym dysku znajduje się około 1,5 GB ukrytej partycji dla funkcji System Recovery Options (Opcje odtwarzania systemu)."

Natomiast w rozdziale "Odzyskiwanie oprogramowania zainstalowanego fabrycznie" chcą abym włożył płytę wcisną F12 i działał. Ale tak jak pisałem w 1 poście nie działa mi CD-ROM. Dlatego pytam się czy da się to uruchomić bez płyty.
  • Spec od komputerów
    Na 1,5 GB nie zmieści się obraz systemu vista. Obraz systemu jest na DVD. Jak by nie kombinował to żeby dostać się do plików obrazu musi być napęd DVD. Przy ponocy linuksa live (zrób bootowalny pen przy pomocy programu unetbootin ) podejrzyj co jest na tej partycji 1,5 GB.
    Partedmagic będzie odpowiedni. Link w tym wątku jest.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10522846#10522846
    Przy okazji podaj SMART dysku.
  • Poziom 8  
    Ok a jak skopiuje na pena zawartość tej płyty to coś pomoże? I jeżeli tak to muszę wykonać "zwykłe" kopiowanie czy jakieś "specjalne"? :)
  • Spec od komputerów
    Możesz wykonać obraz .iso tej płyty i z tego obrazu zrobić bootowalnego pena. Czy zadziała w tym konkretnym przypadku nie wiem bo nie robiłem tego z tym modelem toshiby. SMART podaj bo nie ma sensu kombinować jak dysk w złym stanie jest.
  • Poziom 8  
    Ok dzięki wielkie, chyba zdecyduję się na zakup napędu :)