Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sps 5452/06 - Odblokowanie aquaStopu

esisley 04 Aug 2012 16:25 6490 7
    esisley
    Level 2  
    Po dość gwałtownym wysuwaniu i wsuwaniu zmywarki z jej pozycji zaczęła pobierać wodę niewłączona, co - jak sądzę - uruchomiło zabezpieczenie aquaStopu. Chciałabym najpierw odblokować zawór, dopiero potem szukać źródła przecieku. Jak DOKŁADNIE się odblokowuje ten zawór, proszę o pilną radę.
    esisley
    Level 2  
    Proszę o pomoc, a nie o ironię.
    Oczywiście jest podłączona do prądu, ale nie włączony żaden program (czytałam tutaj o przypadkach, gdy pobierała w czasie realizowania programu zbyt dużo wody i wtedy następowało odcięcie dopływu przez aquaStop).
    Nie potrzebne mi są kąśliwe uwagi, tylko realna, konkretna rada, w przeciwnym przypadku jutro będę musiała wydać 200 złotych tylko za to, że przyjedzie pan serwisant i będzie WIEDZIAŁ, co gdzie pstryknąć.
    dharma123
    Level 14  
    To nie ironia tylko zwykłe pytanie. Jeśli pobiera ''sama'' wodę to uszkodzony lub zacięty jest zawór pobierający wodę. aquastop działa na tej zasadzie że jak jest przeciek to system odcina pobór wody a włącza pompke spustową.
    movzx
    Level 39  
    esisley wrote:
    Nie potrzebne mi są kąśliwe uwagi, tylko realna, konkretna rada
    To nie płakusiaj o ironii tylko odpowiedz na konkretne pytanie.
    esisley
    Level 2  
    Nadmiar znaków zapytania mnie wytrącił z równowagi.
    Początkowo była podłączona do prądu, pobrała wodę, po załączeniu programu płuczącego wylała wodę, ale nie rozpoczęła programu (nie nabrała wod), stąd podejrzenie że zadziałał (no i dobrze) aS.
    Mimo wyłączenia z prądu (całkowicie) znów nabrała wodę. Podejrzanie zaczął również przeciekać kran, do którego jest wspólnie podłączona zmywarka (ma tam odrębny zawór, notabene nie był zamknięty). Na wszelki wypadek wyłączyłam całkowicie dopływ wody do kuchni. Podejrzewam, że rzeczywiście odpowiedzialny jest zawór (po tym gwałtownym ruszeniu zapewne, w końcu system był nieruszany dobrych kilka lat, a tyle wiem, że hydraulika ruszona niestety tak ma).
    Niemniej , jak rozumiem, zadziałał aS - najpierw oczywiście zlikwidujemy przecieki (uszczelki itp), ale.. no właśnie. Pamiętam wiele lat temu podobną sytuację, pan serwisant wpadł na 5 minut, bardzo uważał, żebym nie podejrzała, co robi, coś przełączył i aS znów był ok. Skasował mnie wówczas na jakieś 160, chciałabym tego uniknąć.
    Pozdrawiam
    movzx
    Level 39  
    Na początek tak jak mówisz sprawdź wycieki poza zmywarką.
    Jeśli nabiera wodę przy odłączonym zasilaniu to wskazanie jest na elektrozawór - wąż do wymiany.
    Arcus1977
    Level 22  
    Proszę odkręcić na Max kran nad zlewem i otworzyć drzwi zmywarki-może to jest przyczyna samoczynnego pobierania wody.