Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP photosmart 1115 - Dziwaczna usterka z drukowaniem w kolorze

debovsky 04 Aug 2012 16:26 1426 2
 • #1
  debovsky
  Level 2  
  Witam. Mój problem jest bardzo dziwaczny - szukałem sporo w internecie, ale nie znalazłem jeszcze takiego problemu. Zacznę od samego początku.

  Dziś rano zabrałem z pracy drukarkę HP photosmart 1115 do domu. Ta drukarka była używana regularnie przez sekretarkę, bardzo szybko, sprawnie i cicho wykonywała swoją robotę. Komputer sekretarki był w systemie Windows XP Professional. Przechodząc do sedna sprawy - podłączyłem drukarkę pod swój komputer (Windows 7). Wiedziałem od razu, że będzie problem ze sterownikami, bo to dosyć stary model - więc od razu pobrałem z internetu sterowniki innej drukarki, które rzekomo sprawiały, że moja drukarka również będzie działać. No więc po zainstalowaniu sterowników - restart komputera, wiadomo. W drukarce jest wbudowana opcja drukowania strony testowej, lecz ja na pierwszy raz skorzystałem ze strony startowej Windows'a. Wydrukowało pięknie, w kolorze, piękna czerń, mimo że papier słabej jakości. Nie minęło 5 minut, a już musiałem wydrukować dokument z Excel'a, a właściwie z OpenOffice (aktualna nazwa tego programu to LibreOffice). No i zaznaczyłem wybrany obszar - wyciągam kartkę, a tam wszystko czarno-białe, pomimo że kilkanaście tabelek i liter było w kolorze, czy to czerwonym czy zielonym. Na dodatek gdzie niegdzie pojawiły się dziwne znaki zamiast liter znajdujących się w dokumencie. Znaki zapytania, dolary, dwukropki, a czasem nawet liczby. Postanowiłem sprawdzić czy drukuje stronę startową bezpośrednio z drukarki - wszystko pięknie wydrukowało - i w kolorze i w czerni, bardzo dobra jakość. No to trochę zmieszany - zacząłem drukować kolorowe obrazki w plikach .jpg czy .png - efekt bardzo zaskakujący - drukarka pobrała kartkę, lecz przepuściła ją przez siebie i ją wyrzuciła tak jak na zakończenie drukowania... A na papierze czysto, gdzie obrazek?

  Nie mam pojęcia o co chodzi, czyżby to problem ze sterownikami?
  Dodatkowo zauważyłem, że w ustawieniach drukarki nie można zmienić trybu czarno-białego na kolorowy... To jest dziwne skoro strony startowe bez problemu drukują w kolorach.


  A więc chciałbym się dowiedzieć jak naprawić te dwa problemy. Pierwszy z tymi dziwnymi znakami w Excelu (w notatniku to już w ogóle klapa, bo wszystkie znaki są pozamieniane na jakieś bohomazy), a drugi z tym drukowaniem w kolorze.


  Proszę o sensowne odpowiedzi, a nie pisanie tylko żeby napić post 'sprawdź czy dobrze włożyłeś tonery'.


  Dziękuje z góry i pozdrawiam wszystkich elektrodzistów! Czekam na pomoc! Trzymajcie się.
 • Helpful post
  #2
  11111olo
  Level 42  
  Raczej wina sterownika. Próbowałeś automatycznie instalować sterownik? Znajduje go?
 • #3
  debovsky
  Level 2  
  Problem rozwiązany, pisali w sieci jakie to sterowniki trzeba było pobrać - złe podali.


  Dopiero gdy po angielsku rozpocząłem szukać - trafiłem na prawidłową odpowiedź. Można zamknąć. Pozdrawiam!