Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka GORENJE - model: RK4296W, typ: HZS2926 - zbyt niska temperatura

04 Sie 2012 17:34 5053 17
  • Poziom 31  
    Lodówka jak wyżej obniżyła temperaturę do około -1 do -4. Doradźcie proszę, czy termostat do wymiany, czy może konieczne jest rozmrożenie. (sądzę, że to nie ma wpływu) Jeżeli termostat jest do wymiany, to jak wyjąć kapilarę. Termostat jest na prawej ściance u góry, zdjąłem osłonę a dalej nie wiem czy ciągnąć aż wyjdzie?
  • Poziom 31  
    Doprawdy nikt nie może pomóc?
  • Poziom 31  
    Odnalazłem typ: BITERM - 25T65 EN 60730-2-9

Powiedzcie mi chociaż czy to typ prawidłowy i czy taki znajdę w handlu.
  • Moderator AGD i automatyka
    Termostatów jest kilka równych. Podaj art.nr
    A wentylator pracuje?
  • Poziom 31  
    Art 148391
    Jaki wentylator?
  • Poziom 31  
    Też sądziłem, że rozmrożenie może pomóc. Zamrażarka jest osobno na dole, ale już chyba z rok nie była rozmrażana. Byłem w serwisie zapytać, czy rozmrożenie pomoże? Powiedział, że raczej nie pomoże. Dlatego pomocy szukam tutaj.
    -------------------------------
    Byłem jeszcze raz u serwisanta, upiera się przy wymianie regulatora. Ale upiera się też aby przynieść stary, dane które przyniosłem jemu nic nie dają. Dziwne.....
    Rozmrażał będę jutro.
  • Poziom 10  
    a Powiedz mi jeszcze bo skoro w chłodziarce masz temperaturę -1 do -4 stopni to jest za niska temperatura(jajka powiny być ścięte i inne produkty zmrożone delikatnie) . A jak jest z pracą agregatu ? wyłącza się on czy ciągle pracuje ? Przy ciągłej pracy tylna scianka powinna być po całości zaszroniona i to dość grubo, jak to u Ciebie wygląda ?bo jeżali pracuje cały czas a nie jest po całości zaszroniona płyta, problem może być w tym że jest jakiśubytek gazu w układzie chłodniczym. Uszczelka na drzwiach dolega CI całkowicie ?
    Moim zdaniem roznrożenie Ci nic nie pomoże, chcesz to sprawdź ale to raczej nic nie pomoże
  • Poziom 31  
    Tak właśnie jest, produkty lekko ścięte, co do jajek, nie wiem nie trzymamy w lodówce. Najbardziej zależy mi na lekach, które trzeba trzymać w lodówce ale nie w minusowej temperaturze.
    Agregat pracuje normalnie, czasów nie sprawdzałem ale pracuje cyklicznie. Uszczelka jest dobra, lodówka nie jest stara (ma nie więcej jak 7 lat). Tylna ścianka nie jest zaszroniona, nawet widać kilka kropel wody.
    Dzwoniłem dziś do firmy GORENJE, też uważają, że regulator do wymiany.
    Dziś rozmrożę lodówkę, myślę, że już jutro będą efekty.
  • Poziom 10  
    Witold5 napisał:
    Tylna ścianka nie jest zaszroniona, nawet widać kilka kropel wody.

Tylna ścianka powinna być zaszroniona w momencie gdy pracuje agragat, krople wody powinny pojawiać sie w momencie gdy agregat nie pracuję. Tak działa całkowicie sprawna chłodziarka tego typu. Być może wymiana termostatu rozwiąże sprawę, różne przypadki miałem z termostatami, ale z reguły jest tak że termostaty się psują w odwrotną stronę, tzn że w ogóle nie załączają sprężarki. W sumię wydatek ok 50 zł (jak oczywiście sam będziesz wymianiał) a w 80 procentach może to załatwić sprawę.
  • Poziom 31  
    Powiedz mi jeszcze, czy aby wyjąć kapilarę od regulatora, wystarczy ciągnąć aż wyjdzie ze ścianki, czy coś jeszcze trzeba odkręcić aby ją uwolnić.
    ------------------------------------------------------------------------------
    Myślę, że jednak zamrażarka winna. Po wyjęciu szuflad pokazała się grubość lodu i szronu. Przy tylnej ściance nawet do 5cm.
  • Poziom 10  
    wydaję mi się że przy tym modelu kapilara wchodzi w szafkę(ściankę) jeśli wchodzi to wystarczy ją wyciągnąć (jeżeli masz zamrożoną tylną ściankę to może ją delikatnie lód trzymać, miałem kilka takich przypadków).Gdyby się okazało że jest płyta chłodząca na zewnątrz na tylnej ściance to jest ona zazwyczaj zapinana na taką metalową spinkę.

Witold5 napisał:
    Myślę, że jednak zamrażarka winna. Po wyjęciu szuflad pokazała się grubość lodu i szronu. Przy tylnej ściance nawet do 5cm.

ale ten szron pokazał Ci się za szufladami na jarzyny w chłodziarce czy w zamrażarce za szufladami (w zamrażarce masz parownik na wierzchu to raczej na tylnej ścianie nie powinno być lodu) ? Ten szron jest tylko w jakiej części nie po całości płyty chłodzącej w chłodziarce ? Przydało by się jakieś zdjęcie albo rysunek jakiś poglądowy, bo nie bardzo sobie potrafię wyobrazić jak wygląda u Ciebie to zaszronienie

A jak u Ciebie wygląda ten kanał ociekowy co jest w chłodziarce? nie jest on przypadkiem zamarznięty ? jest to drożne ? być może że komora straciła też swoją izolacje termiczną i wtedy będzie problem
  • Poziom 31  
    Regulator jest z prawej strony u góry chłodziarki. Kapilara wchodzi w prawą ściankę, i tu nie wiem czy idzie do tyłu, do krawędzi i na tylną ściankę. Wtedy ciągnąc mógłbym coś urwać. A może idzie w dół, a tu chyba przeszkód nie ma. Chłodnica jest na całej tylnej ściance na zewnątrz.
    Ten gruby lud i szron pokazał się za szufladami w zamrażarce. Płyty chłodzące (jak to nazwałeś) są dwie. Jedna na "suficie" w zamrażarce, druga między górną szufladą a następną (drugą). A na samym dole za szufladą są tyko rurki, chyba cztery. Najwięcej szronu-lodu było za szufladami, bo tam było na niego miejsce.
    Kanał ściekowy jest drożny, od tego zacząłem.
  • Specjalista AGD
    Witold5 napisał:
    Kapilara wchodzi w prawą ściankę, i tu nie wiem czy idzie do tyłu
    I nie musisz wiedzieć (że idzie do tyłu). Nic nie kombinuj, tylko najpierw ją rozmroź - najmniej 36 h wyłączona z gniazdka i otwarte drzwi, potem włącz i obserwuj co będzie.
  • Poziom 31  
    Tak. Jestem w trakcie rozmrażania.
  • Poziom 10  
    Kapilarę możesz wyciągnąć ciągnąc za nią, tak jak pisze zhudomel rozmróź ją być może coś to da, 36h to może troszkę przesadził bo 12h by spokojnie wystarczyło przy takich temperaturach jak są teraz. Moim zdaniem rozmrożenie nie wiele pomoże no ale od czegoś trzeba zacząć. Napisz jak ją rozmrozisz i jak już osiągnie temperatury chłodziarka i zamrażarka.
  • Poziom 31  
    Po rozmrożeniu i ponownym włączeniu, przy pustej chłodziarce i zamrażarce, temperatury były - chłodziarka - +4 do +6, zamrażarka -15 do -17. Po załadowaniu zamrażarki i chłodziarki, temperatury zamrażarki -17 do -20, chłodziarki -4. W tym momencie "zakipiałem" ze złości. Po opanowaniu się wstawiłem do chłodziarki jeszcze dwa inne termometry (w tym jeden elektroniczny), bo nie wyczuwałem aby z chłodziarki powiało minusową temperaturą. Zostawiłem tak do dzisiaj. Rano patrzę, jest +10 stopni na tych dwóch a na tym starym -6, (na 3 pozycji regulatora). Przestawiłem pokrętło na pozycje 4 i znowu czekam. Wróciłem z zakupów, zaglądam jest +5 na słupkowym +6 na elektronicznym a na tym starym -4. Rozumiem, że ten trzeci stary do wyrzucenia. Przyjrzałem mu się - czynnik wskazujący rozszczepił się. Wydaje mi się że lodówka uratowana. Dziękuję za wszelkie porady.
  • Moderator AGD i automatyka
    Temperaturę najdokładniej zmierzysz trzymając sprawny termometr w naczyniu z płynem na środkowej półce.
    Witold5 napisał:
    Wydaje mi się że lodówka uratowana

Zamykam.