Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PALIT GTS450 1GBDDR5 - Sterownik ekranu przestał odpowiadać

pawlikalex27 10 Sie 2012 00:21 10277 82
    RoStER
    Poziom 30  
    No to niestety reklamacja, u mnie jak dałem w okienku to jest 0 errorów do póki nie nacisnę myszką na pulpit więc myślałem że u Ciebie będzie to samo ale jednak nie.

Przywróć oryginalny bios i reklamacja, pozdrawiam.
    Łukasz_W

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Genialny pmysl ze zmiana napięć dla trybu 2D.
    Jeśli szaleje w 2D, to może ma problem ze zmiana profili.
    Czy sekcja zasilania karty się nie przegrzewa?
    leven
    Poziom 36  
    OCCT wprowadza mnóstwo błędów.
    Gro kart nawet nie chce się uruchomić, a w normalnym użytkowaniu działają poprawnie.
    To jest szukanie dziury w całym.

Jeszcze raz monituję.... My podnieśliśmy napięcie w 2D o ułamek Volta.
    Ty robisz test w 3D obciążając kartę do granic możliwości.

Twoja karta nie ma oradiatorowanej sekcji zasilania i w cale bym się nie zdziwił, gdyby to właśnie przez spadki V na mosfetach generowały się błędy.

Ta seria kart Palita, jest wykonana bardzo "oszczędnie".

p.s jeżeli chcesz, wgraj oryginalny bios i oddaj kartę do reklamacji.

EDIT:... żeby dodać smaczku, polecam malutki programik określający karty graficzne i mający mini testy.

Uruchom każdy z testów (lewy dolny róg) i opisz, który programik generuje artefakty.

Dodam, że u mnie na karcie Nvidii (po mocnym OC), karta generuje sporadycznie artefakty w teście "GL 2.1- HDR.DOF and Radial..."

Osobiście nawet na to nie zwracam uwagi, chociaż wiem, że to są błędy spowodowane zbyt wysokim taktowaniem pamięci.

http://www.dobreprogramy.pl/GPU-Caps-Viewer,Program,Windows,20126.html
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    Sekcja zasilania sę nie przegrzewa. Problem w tym, że nie mam już oryginalnego biosu, ma może go pan Leven, który zmieniał mi napięcia? Proszę o odpowiedź jeżeli tak to udostępnienie mi go, ewentualnie jeżeli pan nie ma to proszę, jeżeli pamięta pan, o ustawienie tych samych parametrów, zanim mi pan zmienił napięcia, będę wdzięczny...
  • Pomocny post
    Kasek21
    Poziom 43  
    Przecież zamieściłeś swój bios na forum - post nr 20.

PS. Nie krzycz.
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    hehe, nie krzyczę. No tak, przecież sam go dawałem, nie pomyślałem :) Co do testu programem GPU Caps Viewer 1.17.0 i zaznaczenie testu na "GL 2.1- HDR.DOF and RadialBlur" przy rozdzielczości 1920x1080 nie występują żadne artefakty. Screen
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    powróciłem do starego BIOSU i już po 10 minutach wyłożył się sterownik :) haha, a jak miałem ten, co użytkownik LEVEN mi przesłał z lekko podwyższonym napięciem, to ani razu mi się nie wyłożył sterownik :)
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    karta poszła do reklamacji.. Teraz mam pytanie, bo jak dostanę nową to umówiłem się w sklepie, że chcę dołożyć kasę i wsiąść lepszą kartę. Co mi doradzacie, PALIT GTX 550

CZY PALIT GTX 560 ?
    OSOBIŚCIE tak patrzę i PALIT GTX560 ma szynę 256 BIT, ma więcej rdzeni CUDA, bo aż 336 a GTX 550 jest na szynie 192 BIT i tylko 192 rdzenie CUDA . Widzę, ze PALIT GTX560 potrzebuje aż dwóch złączy dodatkowych zasilania 2x6pin. Nie przeszkadza mi to, bo mam zasilacz OCz CoreXStream 500W SLI PSU i mam tu dwa wyjścia na kartę dodatkowe, jedno 6PIN i drugie 6+2PIN. PALIT GTX 550 tylko jedno złącze. Specyfikacja PALITA GTX560 JEST 2 RAZY LEPSZA OD PALIT GTX550 ale jak się patrzy na te karty to PALIT GTX560 jakoś tak ubogo wygląda zewnętrznie..
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    widzę, że brak chętnych na udzielenie odpowiedzi :))
    Kasek21
    Poziom 43  
    pawlikalex27 napisał:
    widzę, że brak chętnych na udzielenie odpowiedzi

Bo to zły dział na takie pytania.
    pyby
    Poziom 15  
    a ja mam pytanko odnośnie karty GTX 460 - jeżeli w trybie fulscreen, w grze osiąga powyżej 68 st. i sie zawiesza (kropki na ekranie, wymagany restart) tzn. ze jest padnięta czy może taki jej urok?

aby temu zaradzić używam evga precision, w którym sam podkręcam prędkość wentylatora na karcie, z tym że pracuje wtedy głośno. Jak nie przekracza tej temperatury to wszystko jest OK.

dziwi mnie jednak, bo mój 9600gt chodził poprawnie i przy 100 st. ..
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    Temperatura taka może być. To normalne że się tak grzeje podczas gry, mój palit GTS450 którego już nie mam, bo mam MSI 550 TI też się tak grzał. Mój Palit to zawieszał się nawet podczas normalnej pracy przeglądając internet. Mogę Ci powiedzieć, że na 90% masz padniętą kartę, a nie taki jej urok. Ewentualnie spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki BETA, jeżeli na nich będzie taki sam efekt to karta na gwarancję i na pewno otrzymasz nową jak ja za każdym razem dostawałem nową, bo nie opłaca im się naprawiać. I na własnym doświadczeniu dodam, że żadne przeinstalowywanie systemu nie pomoże Ci, bo po prostu układ jest na karcie graficznej padnięty. A powiedz, jak długo masz już tego GTX460 ?
    pyby
    Poziom 15  
    kupiona jako używana 3 m-ce temu, poprzez znany serwis na A ...
    sprzedajacy wystawił ją w kategorii sprawna. Mój błąd, bo nie sprawdziłem od razu na nowych, "wygrzewających kartę" grach . Zakładam, że sprzedający mógł ją mieć ponad 2 lata..
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    aha.. no to problem, bo jeżeli uważasz że miał ją ponad dwa lata to pewnie już po gwarancji.. spróbuj jeszcze ze sterownikami BETA, jak będzie taki sam efekt podcas grania to już nic nie poradzę.. u mnie zmiana biosu (zmiana napięć) przez kolegę pomagało, ale powróciłem do starego z czasem biosu i zareklamowałem, bo nie mogłem wytrzymać z myślą, że mam nową kartę graficzną, która ma nie całe 3 miesiące i już coś z nią jest nie tak.. u Ciebie nie wiem czy to wyeliminuje błąd, czyli zmiana biosu i zmiana napięć bo nie wywala Ci sterownika, tylko od razu robi czarny ekran jak sam pisałeś i wymagany jest restart.. spróbuj z tymi sterownikami BETA i daj znać.
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    nie koniecznie od razu płyta cała do wymiany, ale jak masz taką możliwość to pewnie.. ale mógłbym tutaj powiedzieć z tego co napisałeś że może to być wina pasty na procesorze.. może była jakieś kiczowatej firmy położona i teraz masz już ją na nowo do zaklejenia . Jeżeli wywala sterownik jak procek dostaje większe obroty. Sprawdź pastę na procesorze. Pasta Revoltec wystarczy.
    kkrtm
    Poziom 9  
    Temperatury w systemie:

Temperatury
    Płyta główna 34 °C (93 °F)
    Procesor 26 °C (79 °F) (nie sądzę ze pastę trzeba wymieniać)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 37 °C (99 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 35 °C (95 °F)
    GPU Diode 44 °C (111 °F)
    WDC WD5000AAKS-00A7B2 41 °C (106 °F)
    WDC WD800JB-00JJC0 42 °C (108 °F)

Wentylatory
    Procesor 525 RPM

Wartości napięć
    Napięcie rdzenia procesora 1.07 V
    +3.3 V 3.39 V
    +12 V 12.19 V
    +5 V podczas wstrzymania pracy 5.19 V
    VBAT baterii CMOS 3.31 V
    DIMM 1.94 V

Wymieniam płytę Gigabyte GA-EP31-DS3L v2 na GA-8I945PL-G, mam pod ręką zobaczymy.
    Wcześniejsza wymiana grafiki nic nie dała.

Bo narazie komunikat co parę minut : Sterownik ekranu przestał odpowiadać...
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    dawaj, działaj i powiesz, temperatury w porządku są.. jeszcze jedno.. ustaw w sterownikach by PHYNX obsługiwał tylko z karty graficznej, nie jak jest ustawione podstawowo że "automatycznie" (wybór procesor albo karta) i potem na odwrót na sam "procesor" i sprawdzaj i dojdziesz co jest winą też ewentualnie.
    kkrtm
    Poziom 9  
    Dziś postęp i mam nadzieje że już będzie ok.

Ale od początku całość opiszę bo jeden post mi się usunął.

Miałem problem z częstym komunikatem. "Sterownik ekranu..."

Kupiłem nową kartę graficzną to samo, coś więcej na komputerze robiłem i komputer zawieszał się, pojawiał się czarny ekran. Po chwili obraz normalnie się wyświetlał.

Temperatury everest pokazywał poprawne.

Dziś zabrałem się za wymianę płyty głównej, rozkręciłem obudowę i zauważyłem że gorący jest radiator na mostku północnym. Co lepsze można go z łatwością poruszyć. Pasta pod nim twarda jak skała (może klej termo-przewodzący).

Teraz mam nowe chłodzenie ZM-NBF47 + wentylator. i do tego sonda temperatury.

Kilka godzin pracy i się nie wiesza. Ale myślę że się mostek smażył praktycznie bez chłodzenia, to teraz i tak długo nie pociągnie.
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    ale to nie rozumiem.. napisałeś że miałeś wymieniać płytę główną jak ostatnio rozmawialiśmy i sprawdzić. czyli pozostałeś przy starej jednym słowem ?
    kkrtm
    Poziom 9  
    Tak, została stara płyta główna. I całe szczęście bo odkręcenie i przykręcenie chłodzenia z procesora to masakra :)
    pawlikalex27
    Poziom 12  
    to nie lepiej było jak mówiłem wziąć nową płytę wsadzić? ee tam, przełożenie procesora to chwila moment :)