Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson sx425w - zaschnięta głowica

tmobile795 04 Aug 2012 21:59 5544 1
    tmobile795
    Level 1  
    Witam mam drukarkę epson sx425w i jakieś dwa miesiące temu zatkała mi się głowica przez stary tusz firmy epson , głowica była tak zatkana że w trybie czarno białym wychodziły białe kartki ( na dole był zawsze czarny pasek na całą kartkę) . Po kilku czyszczeniach wyskoczyło że mam mało tuszu czarnego więc włączyłem tryb tworzenia czarnego z kolorowych tuszy i w ten sposób drukarka drukowała dobrze ale zamiast czarnego drukowała wszystko na czerwono , w trybie kolorowym też wszystko było czerwone zdjęcia tekst itd. Po paru wydrukach skończył się czarny i od tej pory czyli dwa miesiące stała . I teraz mam kłopot kupić nowy tusz za 100 zł i dalej czyścić głowice czy kupić nową laserową drukarkę. Kupno tuszu jest chyba ryzykowne bo drukarka stała dwa miesiące i pewnie nadaje się do kosza? Da się ją uratować ?
    Artek_łódź
    Level 17  
    Witam,
    Spróbuj wykonać wszystkie opcje czyszczenia głowic z poziomu oprogramowania drukarki a jak to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, musisz wyjąć tusze i ręcznie spróbować udrożnić głowięc, np. płynem do udrożniania firmy Epson.