Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zalany pilot dziwne zachowanie.

fcpolska 05 Aug 2012 11:03 2469 8
    fcpolska
    Level 9  
    Witam,

Kilka dni temu zalałem pilot i oczywiscie wszystko wycisciłem alkoholem. Pilot przez około tydzien działał bez najmniejszego problemu az nagle przestał. I teraz zachowuje sie dosc dziwnie bo od czasu do czasu sam sie naprawia i działa kilka godzin i nagle przestaje.

Proszę o jakies porady co moze byc przyczyna.

Model: SAMSUNG BN59-00507A

Zalany pilot dziwne zachowanie.
    sebek3
    Level 29  
    Sprawdź, czy czyszcząc pilota nie uszkodziłeś jakiejś ścieżki, zwłaszcza tych idących z baterii.
    kbs
    Level 18  
    Szukaj przerwanych ścieżek lub zimnych lutów. Przeczyść także złącza baterii.
    elktromonter
    Level 14  
    Jeżeli rozebrałeś pilot to sprawdź czy poprawnie i dokładnie włożyłeś wszystkie elementy, zwłaszcza klawiaturę oraz tą gumkę którą wsadza się pod nią, może po prostu być zbyt słaby docisk przycisków.
    Calypsett
    Level 23  
    Prawidłowe zachowanie w przypadku zalania urządzenia elektronicznego jest odłączenia zasilania i pozostawienie do wyschnięcia (najlepiej dobę). Jeśli od razu podłączysz zasilanie, może dojść do nieodwracalnych zwarć w obwodach. Zalałem już telefon i komputer, po wysuszeniu działały bez zarzutu. Powodzenia na przyszłość!
    fcpolska
    Level 9  
    witam,

Dzieki za pomoc.

Z punktu wizualnego na pilocie wszystko wyglada OK. Obawiam się ze przyczyna moze byc tak jak pisal Calypsett bo ja faktycznie przecisciłem zaraz po zalaniu i 15min pozniej poskladałem wszystko do kupy i działało przez tydzien zreszta teraz tez dziala, ale jak opisałem za 2-3h znow przestanie i za jakis czas sam sie naprawi.
    User removed account
    User removed account  
    fcpolska
    Level 9  
    1. woda z tłuszczem
    2. tak
    3. Spirytus
    4. Wycisciłem wszystko naprawde bardzo dokładnie. Nawet jak mi po tygodniu przestał działac to ponownie wykonałem czyszczenie i to kilka razy. Zastanawiajace jest to ze raz działa normalnie i nagle przestaje zeby po jakims czasie znow zaczał działac.

Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale pilot lezał bardzo blisko laptopa gdzie wydziela sie temperatura z chlodzenia i jak pierwszy raz po kliku dniach wziałem pilot zeby sprawdzic czy działa to własnie w tym momence zaczelo działac i bylo czuc, ze obudowa jest ciepla. Pozniej po 1h nagle przestał. Moze to jest jakis kierunke?
    User removed account
    User removed account