Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kino domowe analogowe + monitor komputerowy

kamciak1985 05 Aug 2012 12:13 1863 7
 • #1
  kamciak1985
  Level 2  
  Mam taki problem: kino domowe lg ht353sd z następującymi wyjściami: euro av scart, component video ypbpr, cvbs oraz monitor samsung 226bw z następującymi wejściami: dvi-d (24+1) oraz d-sub (vga). Jak te dwa ustrojstwa połączyć?
  Próbowałem sposobu z przejściówką d-sub - component video i do tego kabel 3 x rca lecz niestety monitor (na wejściu d-sub) nie obsługuje trybu component (chyba że obsługuje a ja o czymś takim nie wiem).
  Konwerter sygnału raczej odpada-koszt zakupu kilkaset złotych.
  Następny sposób to kabel dvi - component, ale w sklepie elektronicznym zakupiłem kabel 24+5 czyli dvi-i zamiast dvi-d 24+1 (dziur w gnieździe monitora nie będę robił na cztery dodatkowe piny bo raczej nie zadziała)
  Czy kabel dvi-d - component zadziała? monitor obsługuje hdcp jeśli ma to coś na rzeczy. Dekoder n'ki kablem hdmi-dvi-d podłączyłem bez problemu.
  Ewentualnie podajcie jakieś skuteczne sposoby jak zrobić,żeby zadziałało
 • #2
  orzelpiotr
  Level 34  
  Nie połączysz samymi kablami czy przejściówkami, trzeba stosować dodatkowe urządzenia - kompletnie nie opłacalne. Musisz szukać RCA na VGA ale nie odwrotnie lub KONWERTER SYGNAŁU VIDEO NA VGA.

  Np coś takiego Link Nie stosowałem tego urządzenia ale wg poniższego schematu powinno działać.
 • #3
  kamciak1985
  Level 2  
  To kino domowe przy połączeniu do gniazda component posiada tryb progressive scan, może to by zadziałało przy połączeniu dvi-d - component.
 • #4
  orzelpiotr
  Level 34  
  Nie da się.

  Mylnie podchodzisz do tematu - te wszystkie kable o których piszesz są do kart graficznych które to mają na wyjściu coś w rodzaju hybrydy (ale też nie każda). Wtedy to można w prosty sposób z gniazda dvi zrobić component - stosujać odpowiednią przejściówkę ale de facto to karta ma w sobie przetwornik. Ty jednak potrzebujesz zrobić to w drugą stronę a tak się po prostu nie da. Monitor musiałby mieć wejście adekwatne do wyjścia z amplitunera.
 • #5
  kamciak1985
  Level 2  
  Czyli tak jak piszesz nie da się tego normalnie podłączyć, trzeba zainwestować w konwerter. Niestety myślałem, że da się tego uniknąć.
  Analogicznie sygnału analogowego ypbpr nie da się podłączyć do wejść typowo cyfrowych typu dvi-d i hdmi be odpowiednich konwerterów?
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #7
  orzelpiotr
  Level 34  
  Bez wspomnianego konwertera się nie da.
 • #8
  -ALEX-
  Level 19  
  Co myślicie o "Unitek Y-5301 adapter HDMI to VGA"?