Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Pavilion dv6840ew - Czarny ekran

05 Sie 2012 12:30 4483 16
  • Poziom 9  
    Witam posiadam laptopa jak w temacie hp pavilion 6840ew seri dv6700. Laptop na Amd Turon z kartą graficzną Nividia . I teraz problem od trzech dni cieżko mi sie włączał czarny ekran po restarcie uruchomił sie i śmigał nawet cały dzień na drugi dzień już wogule czarny ekran wiatraczek chodzi hdd sie nieświeci . na innych tematach piszą że miga capslock i że winą jest płyta główna . umnie tylko palą sie przyciski multimedialne i dioda power zatem miga tylko cd-rom . wyjołem ramy i go włączyłem pare razy laptop piknoł . wiec raczej to nie to . Co to może być i czy warto naprawiać laptop stary ale korzystam tylko do neta. pozdrawiam

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 40  
    Jeśli komputer bez pamięci zaczął wydawać dźwięki kontrolne to raczej płyta sprawna.
    Usterka może być po stronie układu grafiki.

Podłącz jakiś zewnętrzny monitor i spróbuj przełączyć ekran.
  • Poziom 9  
    ale hdd powinień chodzić

Dodano po 6 [minuty]:

podłączyłem lapka pod monitor i to samo
  • Poziom 18  
    Witam!
    AMD+Nvidia = problem.
    Diagnostycznie jak rozbierzesz laptopa podgrzej rdzeń układu grafiki stacją hotair lub jeśli jej nie posiadasz to nawet suszarką do włosów. Jeśli laptop sie uruchomi to znalazłeś przyczynę.
    Trwała naprawa = wymiana układu na nowy
    Nietrwała naprawa = reballing.
    Pamiętać należy o założeniu nowych termopadów i nowej pasty na procesor.
    Koszt naprawy trwałej powinien sie zmieścić w 500zł
  • Poziom 9  
    500zł to raczej sie nieopłaca ale popytam może taniej wyjdzie laptopa zrobie w zwykłym komputerowym serwisie czy jakimś wyspecjalizowanym ?? i może polecicie kogoś lub ktoś z forumowiczów zna sie i to by zrobił ?? ile ta częśc sama nowa kosztuje ??

Dodano po 3 [minuty]:

gdzie w jakim miejscu podgrzać ?? laptopa rozkrecałem pare razy już wiec to jest 15 minut roboty i dam znać jakie objawy i jak podgrzeje ile bedzie chodził ??

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 18  
    Witam!
    Zielony układ z logiem nvidia żeby był widoczny musisz zdemontować chłodzenie. Po podgrzaniu rdzenia układu powinien wstać na chwilę jak się nie podniesie to sam nic nie zrobisz.
    Nie traktuj grzania układu jako naprawy to tylko diagnostyka.

• Spec od komputerów
    Jak wymiana na nowy to tylko FABRYCZNIE NOWY z DC 10+ - nie daj się wrobić w refublished.

Odpisz nazwę kodową układu np. G86-630-A2 i poszukaj nowych układów - będziesz wiedział dlaczego tak drogo...
  • Poziom 18  
    Witaj!
    Chip grafiki do wymiany na 99%. Koszt układ około 320zł nowy plus robota 250zł i musisz sam ocenić czy się to opłaca.
  • Poziom 11  
    Skąd ta cena? W ubiegłym roku serwis firmowy HP wymieniał mi taki chip na fabrycznie nowy za 450zł z robocizną.

• Spec od komputerów
    Może na wersję niepoprawioną (fabrycznie nową), w ubiegłym roku były takie dostępne w sprzedaży w niższej cenie (około 100 PLN taniej). Nadal niektóre chipy są dostępne w starszych wersjach, jednak jest ich na rynku coraz mniej i nie mają wyeliminowanej fabrycznej wady, więc zapewne też padną.
    Chociaż wersje z DC10 (np. N10P-GS-A2) też już się wymienia...
  • Poziom 14  
    Witam
    Ta sama usterka.
    Po włączeniu mam cztery sygnały dźwiękowe w równych odstępach czasowych (1-1-1-1).
    Na stronie bioscentral nie ma tego kodu. Co on oznacza?
  • Poziom 18  
    Witam!
    To oznacza wizytę w serwisie.
    Najprawdopodobniej grafika lub mostek. Czyli układy montowane w technologii BGA.

• Spec od komputerów
    Czysto teoretycznie - grafika, ale w przypadku mostu sygnał może być ten sam. Grafiki i mosty Nvidii zazwyczaj łatwo zdiagnozować.
    Do sprawdzenia jeszcze bios (wylutować i zgrać/przeprogramować) - jako najprostsza sprawa - w przypadku jego uszkodzenia potrafi wskazywać bzdury.
  • Poziom 14  
    Widzę, że Panowie mają problem z określeniem diagnozy.
    Okazało się, że uszkodzona jest pamięć RAM.
    Po jej wymianie laptop działa.
    Cztery sygnały informują o tym, że pamięć nie została zainstalowana lub jest uszkodzona.
  • Poziom 9  
    Pytanie laptop został rozebrany i sprzedaje na częścibo kubiłem nowy . Na start sprzedałem matryce wraz z obudową i gosciu mi dzwoni że mu nie działa czy jest możliwośc aby sie przez nivvide zepsuła niemiałem żednych problemów z matrycą i czy ta matryca jest do wszystkich dv 6000 czy są różne

• Spec od komputerów
    Nie miałem przypadku uszkodzenia matrycy przez grafikę, a DV robi się sporo. Matryca powinna pasować bez problemu do wszystkich DV6000 (i nie tylko).
    Pytałeś co kupującemu nie działa - podświetlanie, brak obrazu, itp.
    A nabywca też może mieć uszkodzoną grafikę, tasiemkę, itp.
    Spisałeś nr matrycy przed sprzedażą?
    Mogła się też uszkodzić w transporcie.
  • Poziom 9  
    czarny ekran . A niego na matrycy paski na ekranie ewidentnie matryca
    nie spisałem nr matrycy

Dodano po 2 [minuty]:

dzwoniłem do goscia który zajmuje sie matrycami i dv6 ma ponoć 10 modeli matryc wiec niewiem sam. gosciu mi odsyła matryce a ja mu mam ooddać kase . i teraz sie znim kłócę że matryca była sprawna i że model raczej niepasuje on też ma dv6000 tylko niewiem jaki ja mam dv6840ew .

Dodano po 2 [minuty]:

stwierdził że źle była aukcja opisana a napisałem że sprzedaje obudowe wraz z matryca w bardzo dobrym stanie model dv6000

Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

odbiore przesyłke i mam pytanie chce wystawić jeszcze raz i czy mozna jakoś ta matryce wraz z obudową sprawdzić czy dziąła jakis serwis koszt?