Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić.

mobilek2000 05 Sie 2012 15:54 1498 7
  • #1 05 Sie 2012 15:54
    mobilek2000
    Poziom 13  

Witam. Mam malutki problem. Otóż muszę umieścić w mojej kolumnie głośniki GDWK 9/120. I niestety mam nierówno wycięte otwory pod nie i nie mam pojęcia co z tym zrobić teraz. Dodaje zdjęcia :
    Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić. Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić.

Próbowałem juz okleić głośnik folią i wlać w szczeliny klej. Niewiele z tego wyszło gdyż był chyba za gęsty i nie wypełnił tych małych szparek. Podejrzewam, że ze szpachlą mogłyby być podobne problemy.Może ma ktoś jakiś sprawdzony pomysł? Chciałbym żeby wyglądało to estetycznie. Dodam że do oklejenia mam juz fornir. Pozdrawiam.

• #2 05 Sie 2012 16:03
    kwantor
    Poziom 38  

Pod fornir, to głośniki przykręć na silikonie, aby uszczelnić i wypełnić właśnie szpachlą do drewna, wyszlifować i cieszyć się idealną powierzchnią.
    Bo tak rozumiem, że chodzi ci o te niedokładne zafrezowania, a nie generalnie za duże otwory.

• #3 05 Sie 2012 17:05
    mobilek2000
    Poziom 13  

Witam. Ddziękuję za szybką odpowiedź. Dokładnie chodzi o to, że za dużo podfrezowałem i teraz widać te delikatne szpary. Ale właśnie jak wypełnić je szpachlą do drewna? Najpierw przykrecić głośnik i później wciskać? Bo jak będę nakładał szpachlę bez głośnika i później będę to próbował wyrównać papierem to na 100% nie uzyskam idealnie dopasowanego otworu:/ A i jeszcze odnośnie tego sylikonu to jest to konieczne? Myślałem o jakiejś gumowej podkładce czy coś podobnego. Bo gdybym później chciał wyciągnąć taki głośnik na syliknonie to mógłby być problem chyba. Pozdrawiam.
    Dodaję jeszcze 3 zdjęcia:

Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić. Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić. Za duże dziury na głośniki wysokotonowe. Czym wypełnić.

• #4 05 Sie 2012 17:55
    mscgs24
    Poziom 21  

Szpachla do drewna będzie najlepsza z nadmiarem ok 2 - 3 mm.
    Do szlifowania papier na drewienku kanciastym i wyjdą Ci ładne krawędzie, napewno nie zrobisz tego idealnie na 1 raz, dlatego, jeśli zalezy Ci na wyglądzie to zrób to z jajami i poświęć temu 2-3 szpachlowania i przetarcia, a gwarantuę, że będziesz zadowolony.

Formir ładnie siądzie na szpachli, a jak dasz silikon, to rzeczywiście, będziesz miał problem z wyjęciem głośników później.

Pomyśl na czym Ci bardziej zależy, na estetyce czy szybkości wykończenia.

Pozdrawiam.

• #5 05 Sie 2012 18:05
    kwantor
    Poziom 38  

Zastanawiam się po co było brnąć w te frezowania, może gdybyś miał jakiś uszkodzony taki głośnik, miałbyś matrycę.
    Pozostało okleić grubą folią samoprzylepną i się bawić się szpachlą.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

• #6 05 Sie 2012 20:53
    Areek2
    Poziom 21  

Weź 3 mm płytę HDF nieco większą niż front, rozrysuj głośniki, wytnij otwory mniejsze o około 1 mm i doszlifuj idealnie pilnikiem. Następnie przyklej do kolumny i doszlifuj krawędzie. Pod głośniki wklej jakieś dystanse, aby dopasować głębokość "podfrezowania".

Zastanawia mnie po jaką cholerę dwa głośniki wysokotonowe w jednej kolumnie, jaką zwrotnicę zastosujesz?

• #7 06 Sie 2012 00:45
    mobilek2000
    Poziom 13  

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Doszedłem do wniosku, że ta szpachla i dużo cierpliwości to najlepszy sposób. Może bardzo nie porysuję tego głośnika a jeśli to tylko jeden i to na tych krawędziach przecież, które będą schowanie. Myślałem o płycie HDF, jednak mam idealnie wyfrezowane wszystkie pozostałe okrągłe otwory i szkoda mi tyle pracy :) wolę już chyba pobawić się tą szpachlą. Jeśli chodzi o projekt kolumn i 2 głośniki wysokotonowe w jednej to nie jest to mój autorski projekt. Wszystko obliczył i zaprojektował zwrotnicę kolega z forum mczesław tutaj możesz zobaczyć projekt tej zwrotnicy: https://obrazki.elektroda.pl/9050227800_1303647012.jpg . Zwrotnice oczywiście juz dawno mam zrobione i tylko czekają na włożenie do kolumienek:) Pozdrawiam

• #8 02 Sie 2015 11:20
    73315
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME