Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV do 2600zł bez 3D (40 - 42 cale)

05 Sie 2012 15:58 2697 15
  • Poziom 9  
    Wiem, że podobne tematy wiszą na forum, ale w moim wypadku ogranicza mnie kasa (tv za 3k odpada) oraz niechęć do philipsa.
    W ogóle nie interesuje mnie 3D, za to bardzo zależy mi na pełnej obsłudze filmów z USB, filmów z Youtube oraz filmów po WIFI z peceta.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24mkw.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost oraz bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć na regulowanym wieszaku.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony telewizora.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG32lx...
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    a) Odtwarzanie filmów z USB (avi, mkv high def), pełny support dla polskich napisów z ogonkami.
    b) Możliwość dodania karty wifi lub wbudowane wifi.
    c) Otwarta, stabilna przeglądarka WWW.
    d) Dzielenie plików między PC a TV, odtwarzanie plików z PC via WIFI.
    e) No i w końcu dobry obraz do filmów.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka UPC.
    10 .Jakie urządzenia? Laptop i Telefon.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6 godzin dziennie.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 90% Filmy, 10% News
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, głównie Youtube, ale także zwykłe WWW typu imdb.com
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Preferencje co do marki? Sharp, LG, Samsung, Panasonic.
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zły, wolny i wieszający się soft, niekompatybilność, 3D.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Więcej wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2600zł.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Bez 3D, chyba że musi być ze względu na lepszy obraz 2D.

Od przeglądania stron producentów mam mętlik w głowie, z góry dziekuję za pomoc!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 9  
    Dzięki za propozycje. Dziś testowałem tego 40PFL 5007 i niestety nie podołał on moim plikom mkv oraz avi granym z USB, podczas gdy stojący obok pierwszy lepszy Samsung za 1900zł łykał je bez problemu. Co do tego Samsunga D5500, to nie ma on otwartej przeglądarki, dlatego odpada.

Czy wiesz coś może o tych dwóch modelach:

Samsung UE40EH5300W
    Samsung UE40EH5450W

Na papierze spełniają wszystkie moje zachcianki, ale nie mogę ich znaleźć w sklepach. Z góry dzięki!
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Na takie wymagania jakie podajesz to niecałe 2000 powinno starczyć. Samsung 40" FullHD 1920 X 1080. Wyposażony jest w technologię wideo Clear Motion Rate 50 oraz audio Down Firing. Model LE40D503. Oczywiście jeszcze możesz poszukać czegoś droższego z zastosowaniem LED'ów no ale nie wyraziłeś się jasną w jakiej technologii ma być więc ten wybór wydaje mi się najrozsądniejszy. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam, podepne sie pod temat kolegi i mam oytanie odnosnie tv samsung UE40EH5300W, jest do kupienia za 1500 zl i zastanawiam sie czy jest wart swoich pieniedzy, chodzi glownie o obraz w porownaniu do plasmy hd philips x42. czy taki samsung jest wart zainteresowania ?
  • Poziom 14  
    Gdzie można kupić za taką kasę?Może trochę droższy ale chyba lepszy(opineo)UE40ES5500.
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Sony KDL-40EX650
    a) Odtwarzanie filmów z USB (avi, mkv high def), pełny support dla polskich napisów z ogonkami.
    prócz mkv - reszta ok.

b) Możliwość dodania karty wifi lub wbudowane wifi.
    Jest wbudowane

c) Otwarta, stabilna przeglądarka WWW.
    Znajdzie się :)

d) Dzielenie plików między PC a TV, odtwarzanie plików z PC via WIFI.
    DLNA odpowiada za odpalanie filmów z PC na TV - jest oczywiście

e) No i w końcu dobry obraz do filmów.
    Bez problemów znajdziesz w nim obraz dobrej jakości. Podświetlenie Edge LED, Full HD.

Zły, wolny i wieszający się soft, niekompatybilność, 3D.
    Nie ma 3D, soft normalny. Nie ma masy niepotrzebnych bajerów, których używasz tylko na początku a tak na prawdę musisz za nie dużo dopłacić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    nie wiem czy ściema, chciałem kupić, cena była dokładnie 1399 plus 39.50 wysyłka, ale nie zdarzyłem bo wykupili :-) Nie znalazłem żadnej opini ani testu owego tv, ale jednak i tak chyba ostatecznie wybór padnie na plasme.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Kolega loner napisał do mnie pw z zapytaniem jak tam z wyborem TV i czy da się na tym TV cokolwiek oglądać. Wkleję tutaj to, co mu odpisałem, może się komus przyda.

Wybór padł na 47 cali Samsung EH5450

Kanały HD jak najbardziej da się ogladać :) Przy zwykłej jakości kablowej jest średnio, ale spodziewam się że to samo jest w droższych modelach.

Mi ten tv służy głównie do odtwarzania filmów z USB (mkv HD), oglądania programów z TVN player (przerobiłem niemarkową kartę WiFi i mam dongla WiFi USB za 49zł) i wiadomości - a do tego spisuje się świetnie. Kupiłem go w wersji 47 cali i jedyną jego wadą jest to, że jest to ta generacja nieco grubszych LEDów. Więc powieszony na ścianie troszkę od niej odstaje. To dla mnie jedyna jego wada.

Reasumując: jeśli na co dzień ogladasz telewizję bez HD, nie ogladasz fimów z USB w mkv HD, chcesz mieć wbudowane wifi i cieniutki telewizor na ścianę - to nie warto kupować tego TV...
  • Poziom 1