Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GP-1200 - soft nie widzi ani RIB'a, ani radia.

20 Sty 2005 17:16 3265 15
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mam problem... Z 5 lat nie programowalem motoroli i pogubilem sie :(
    Mam oryginalnego RIB'a, ktory na codzien gada z GP900. RIB jest na 25 pinowego COM'a... Czy po podlaczeniu do radia RIB'a cos powinno sie pokazac na wyswietlaczu ? Nie mam w domu przejsciowki damsko-meskiej, wiec rozbabralem kabel od starej drukarki ;)

Generalnie soft nie widzi ani RIB'a ani radia.
    Soft mam ten 'niby uniwersalny' dla developerow (tez).

Moze ktos wytlumaczyc sklerotykowi, jakie powinny byc objawy przy podlaczeniu, ew. co gdzie w radiu wcisnac ?
    Chyba, ze gdzies cos namieszalem przy polaczeniu z kompem... W ustawieniach sa 4 COM'y... ktory ustawic jako LPT ? Tzn. "duzy COM' ;)

Dzieki :)

Aaaa, radio jest wycofane z UNI-NET'u - Motorola GP-1200
  • Poziom 18  
    aaa, czy Ty probujesz podpiac Riba do zlacza drukarki skoro piszesz o przejsciowce F->M ????

Musisz wykonac taki kabelek: http://www.batlabs.com/images/9pinrib.gif
    i podpiac go do portu 9 pin.

Duzy COM ma 25 pinów i szpilki, tak jak maly, a drukarkowy ma dziurki.
    Duze comy nie są montowane standartowo od czasu wprowadzenia płyt ATX, czyli gdzies od ery Pentium II. Mozna bylo je podpiac jedynie na sledziu, albo dokladajac dodatkowy kontroler.
    RIB jest napewno sprawny, bo jest pozyczony z PKP ;) Nie ma toto baterii, ale zasilacz...
    Natomiast zauwazylem, ze dwa styki nad masa (GND) jest jeszcze jeden PIN (we wtyczce RIB'a). Moze to to ?

A plyta jest ATX'owa ;) dwa com'y i lpt - mysz peesowa.

Kurcze... Odpalalem radio na wszystkie mozliwe sposoby :(

Moze byc to wina softu ? Moj model to: H01RDD9CK4CN (niewyraznie drukneli, wiec slabo widac), a po polsku po prostu PL502D

Hmmm. RDD w/g rozpiski to MTS2000 ?????? Na mordzie jak byk jest napisane Radius GP 1200 :roll:
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Może ktoś na forum posiada program do flashowania gp-1200- do w/w tematu też bynajmniej może się przydać.? :D
    Jak zmusic wszystkie te programy, zeby chcialy gadac przez LPT ? Mozna ustawiac tylko COM'y :(
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Oj chyba nie zmusisz.
    Hmmm, to po co robione sa RIB'y na zenskie 25 LPT ?

Moze ktos mi przetlumaczyc pinouty LPT: 2, 3, 5, 7, 20, 22 na COM'a 9 pinowego ?

Szlag mnie zaraz trafi... Co strona to co innego :|

Dodano po 21 [minuty]:

DB25 RS232
    2 = 3
    3 = 2
    5 = 8
    7 = 5
    20 = 4
    22 = 9

Tak ?
  • Poziom 18  
    yes2mike napisał:
    Hmmm, to po co robione sa RIB'y na zenskie 25 LPT ?

Bo kiedys PC mial 2 porty RS-232 - jeden na DB-25 a drugi na DB-9. Od czasu plyt ATX pojawiają sie tylko DB-9, bo wsumie pozostalych pinow sie i tak nie wykorzystywalo.

Pelna przejsciowka:

DB '9' '25'
    Carrier Detect 1 8
    Receive Data 2 3
    Transmit Data 3 2
    Data Term. Ready 4 20
    System Ground 5 7
    Data Set Ready 6 6
    Request to Send 7 4
    Clear to Send 8 5
    Ring Indicator 9 22

Oczywiscie oba DB wtyczki maja zenskie a gniazda męskie. Pisze to, bo moze niektorzy zaczna to podpinac do LPT - wsumie nie wiem czy jako LPT okreslacie tu RSa DB-25 czy port LPT.
  • Użytkownik usunął konto  
    Juz dostalem sie do radia ;) Troche malo toto czyta, bo nie widzi np. personalizacji 1 (numery telefonow), albo ja jeszcze nie doszedlem co i jak ;)

Ba, nawet tekst powitalny zmienilem ;)
    Da sie tam ustawic na kanalach konwencjonalnych jakies selektywne wywolania (FFSK np.) ?

Gdzie np. ustawic kanal kontrolny ?
    Radio strasznie cicho 'gada' a do ustawienia parametrow odbiornika i nadajnika chce haslo... No chyba, ze ja cos gdzies poprzestawialem ;)

I jeszcze po 5 sekundach mi wylacza nadawanie...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
    Namiary na siec jakies tam mam ;)

NIestety haslo nie dziala... Sprawdzilem wszystkie mozliwosci, wlacznie z malymi literami.

Ok - wyguglowalem haslo "DPS*SERVICE" :)
    Ponawiam pytanie ;) Jak wywalic czasowe ograniczenie nadawania na kanalach konwencjonalnych ?
    U mnie to 5 sek., a w programie nie ma nic, co jest ustawione na 5 ;)
  • Poziom 9  
    czy kolega moze posiada ten program do rozszerzenia ilosci kanalow w gp 1200 do 250 kanalow bo szukam go od dawna i mam problem
    Musisz przefleszowac radio na mt2100
    Niestety jest to dosc ryzykowny myk, dzieki ktoremu, mozna stac sie posiadaczem swiecacego mebla.

Z tej motoroli mozna wycisnac 40 kanalow (4 personalizacje).