Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO rok 2000 - opinie polo 1.4 16v

radifumi 05 Sie 2012 16:33 5099 3
  • #1 05 Sie 2012 16:33
    radifumi
    Poziom 12  

Czy ma ktoś z was VW Polo 2000 rok z silnikiem 1.4 16 V 6n2.Proszę o opinie?Sinik szorstko pracuje na wolnych obrotach czy one tak chodzą i po odkręceniu korka wlewu oleju po wyłączeniu silnika leci mały jasny dymek czy tak ma być,miska przypocona olejem i olej wokół filtra oleju.

0 3
  • #2 26 Sie 2012 00:37
    pikson17
    Poziom 10  

Silniki te lubią olej, ale sa raczej suche, czasami ciekną przy odpowietrzeniu skrzyni korbowej, Tym dymkiem to chyba bym się nie przejmował.

1
  • #3 26 Sie 2012 05:47
    Jerzy mechanik
    Poziom 13  

Nie polecam tego modelu mało żywotne a zarazem drogie części .Cena używanego silnika bardzo wysoka i mało dostępny model ze względu na awaryjność.Jak się pojawi od razu sprzedany.

0
  • #4 26 Sie 2012 13:08
    maron69
    Poziom 1  

Witam,
    Czy ten "dymek" wydobywa się po zagrzaniu silnika czy od razu po odpaleniu na zimnym silniku? Miska może być "przypocona" np. wokół uszczelniacza po wymianie/naprawie.
    Sam jestem posiadaczem tego modelu z dokładnie takim samym silnikiem (oznaczenie silnika AUA). Szczerze mówiąc miałem z nim przeboje (m. in. brak ciśnienia oleju w głowicy) ale sam sobie z nimi poradziłem. Mimo wielu negatywnych opini jestem bardzo zadowolony z silnika a z samego samochodu jeszcze bardziej. Jeśli o wszystko będziesz dbał i kontrolował, to myślę, że samochód posłuży Ci długo.

PS. Co wg Ciebie oznacza, że silnik szorstko pracuje?

2