Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawidłowe podłączenie modułów radiowych telecontrolli.

05 Sie 2012 17:18 1167 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    na początku zaznaczę, że na co dzień nie zajmuje się elektroniką więc mogę coś niedokładnie opisać.
    Posiadam nadajnik radiowy telecontrolli RT5 i odbiornik RRS2 oba układy pracują z częstotliwością 433MHz. Chcę sprawdzić czy układy te działają poprawnie. Podłączyłem je według schematu na poniższym rysunku. Chciałem sprawdzić czy po podaniu sygnału na wejście nadajnika odbiornik będzie jakoś reagował, jednak nie uzyskałem żadnej reakcji. Cały czas na wyjściu odbiornika panuje stan wysoki (5V).
    Zastanawia mnie czy na wejście nadajnika można podać po prostu napięcie równe napięciu zasilania układu odbiornika tak jak to zrobiłem? Czy może ma to być jakiś mniejszy sygnał?
    Z góry dzięki za wszelkie uwagi.

Prawidłowe podłączenie modułów radiowych telecontrolli.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Wyjście odbiornika należy obciążyć rezystorem np. 1k. Do nadajnika można podłączyć sygnał z karty dźwiękowej, odbiornik powinien zacząć reagować. Chyba że wejście nadajnika ma stan wyskoki to pomysł z kartą dźwiękową odpada.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, że rezystor podpiąć od wyjścia odbiornika do masy? Na wejściu nadajnika jest stan niski więc spróbuję jutro z tą kartą i zobaczę co z tego wyjdzie.