Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wielkość pliku filmowego odpowiada jakości odtwarzania

massi 05 Sie 2012 23:26 2788 15
  • #1 05 Sie 2012 23:26
    massi
    Poziom 18  

Witam,
    Mam Canona 600D który nagrywa filmy w full HD z 50 klatkami na sekundę. Niestety, canon nagrywa filmy w formacie mov który nie obsługuje mój TV, Postanowiłem przekonwertować te filmy na format avi lub mkv ale po konwersji z pliku o wadze 80MB powstał plik który waży 7MB.

Moje pytanie brzmi, czy taki wielki spadek wagi pliku odbija się na jakości zapisanego wcześniej materiału ???

0 15
  • #2 05 Sie 2012 23:42
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Sie 2012 23:45
    anmedia
    Poziom 39  

Oczywiscie ze tak. Masz prawie ze 10 krotna kompresje. Nie wiem dlaczego mkv ale avi moze miec rozne kodeki, stad taka kompresja. Jakim programem to robiles? Do takich filmow nie uzywaj zadnych konwerterow.
    W zasadzie z Twojego posta mozna byloby zadac wiecej pytan niz dac Ci konkretna odpowiedz.
    Jedyna podpowiedz to jesli masz Full HD to bez utraty jakosci mozesz przekonwertowac do mpeg2-HD lub AVCHD, pozniej na bluray.

Dodano po 3 [minuty]:

melenop napisał:

Nie wiem jakiego kodeka użyłeś docelowo(programu), ale połowa z tych 80MB po przekodowaniu 2przebiegowo x264 dla przykładu, powinna dać zadowalający efekt.

Tak czy inaczej w przypadku mkv z 2przebiegowa konwersja nie wyjdzie 7Mb, ale minimum 45-50Mb.

0
  • #4 05 Sie 2012 23:48
    massi
    Poziom 18  

Konwertowałem programem Freemake Video Converter.

Konwertowałem ozywając opcji pozostał ustawienia bez zmian. Czyli zostało 50 latek na sekundę została rozdzielczość 1980 X 1010 (czy jakoś tak) i została ta sama bit rate na poziomie coś około 48967.

Tylko właśnie zmieniła się waga pliku. Skonwertowałem to do AVI bo w mkv spadły klatki z 50 do 30

0
  • #5 05 Sie 2012 23:51
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 05 Sie 2012 23:52
    anmedia
    Poziom 39  

massi napisał:
    [...] i została ta sama bit rate na poziomie coś około 48967.

Tylko właśnie zmieniła się waga pliku. Skonwertowałem to do AVI bo w mkv spadły klatki z 50 do 30

Zaden TV nie da rady odczytac powyzej 25Mbps (przynajmniej teoretycznie) Jesli obnizysz do 25 klatek tez bedzie ok. Bezpieczne bitrate dla TV to ok 10-15Mbps (ale musisz to sprawdzic)

0
  • #7 05 Sie 2012 23:57
    massi
    Poziom 18  

[quote="melenop"]

angelica_n napisał:

Ten Canon tylko przy 1280x720 nagrywa 50fps...

Podaj dane z MediaInfo oryginału.

Masz racje, mój błąd jest to rozdzielczość 1280x720.

angelica_n napisał:
    Zaden TV nie da rady odczytac powyzej 25Mbps (przynajmniej teoretycznie) Jesli obnizysz do 25 klatek tez bedzie ok. Bezpieczne bitrate dla TV to ok 10-15Mbps (ale musisz to sprawdzic)

Ale komputer potrafi, a ja chciałbym zostawić tą jakość jaka jest jedynie zmienic końcówkę pliku z mov do avi lub innego który otworzy tv. Być może niebawem pojawia się tv które będą potrafić odtwarzaćw jeszcze wyższej jakości obrazu więc pliki chciałbym takie zatrzymać.

0
  • #8 06 Sie 2012 00:04
    anmedia
    Poziom 39  

melenop napisał:
    angelica_n napisał:
    Nie wiem dlaczego mkv ale avi moze miec rozne kodeki, stad taka kompresja.

A .mkv nie może!?

Konwersjami MKV sie nie bawie, wiec tylko zaznaczylem!!!
    melenop napisał:

angelica_n napisał:
    Do takich filmow nie uzywaj zadnych konwerterow.

Dlaczego?
    No wlasnie odpowiedz masz w kolejnym poscie. Poza tym niestety ale konwertery nie posiadaja kodekow na odpowiednim poziomie. Oczywiscie dla "nie wymagajacych" do zaakceptowania.
    melenop napisał:

angelica_n napisał:
    Jedyna podpowiedz to jesli masz Full HD to bez utraty jakosci mozesz przekonwertowac do mpeg2-HD lub AVCHD, pozniej na bluray.

TV pewnie nie posiada BD...
    Tak ale mpeg2-HD powinien odczytac bez problemu. Oczywiscie zalezy od wersji i softu w TV (rowniez nalezy lopatologicznie przetestowac)

Dodano po 7 [minuty]:

massi napisał:

angelica_n napisał:

Ale komputer potrafi, a ja chciałbym zostawić tą jakość jaka jest jedynie zmienic końcówkę pliku z mov do avi lub innego który otworzy tv. Być może niebawem pojawia się tv które będą potrafić odtwarzaćw jeszcze wyższej jakości obrazu więc pliki chciałbym takie zatrzymać.

Tu powstaje pwien problem, bo uzyskac jak to sie mowi "szybko-dobrze i tanio" albo wyjdzie kicha, albo tylko sie narobisz. Skoro masz film wynikowy w .mov, to najpierw zadecyduj co z nim bedziesz robic (modyfikacja, ciecie, montaz, authoring). Do czego go wykorzystasz. Jesli pojdzie na DVD lub Bluraya, poprostu przygotuj wszystko tak aby nie stracic na jakosci. A pozniej wynikowy film w programie do authoringu (lub konwerterem) eksportuj do formatu najbardziej przyjaznego dla TV (o ile to bedzie mialo sens). Przynajmniej tak mi sie wydaje najlepiej.

0
  • #9 06 Sie 2012 00:09
    263573
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 06 Sie 2012 00:16
    anmedia
    Poziom 39  

melenop oczywiscie przy tej rozdzielczosci ktora odszukales to najwyzej dobre DVD wyjdzie. Ale sprawdzilem do testow wiele konwerterow i przy tych samych ustawieniach wyjsciowych, okazywalo sie ze praktycznie kazdy dawal zupelnie inny film jakosciowo (olbrzymia ilosc szumow, czy np nieprawdziwe kolory do oryginalu) Nie trzeba miec kamery pro by to zauwazyc. No ale wielu to pasuje.

Dodano po 3 [minuty]:

melenop napisał:

A co to? studyjna kamera? Co to za 'kodeki na odpowiednim poziomie'?

Widzialem kilka filmow nagranych canonem 650, i jakosc obrazu czasami (uwzgledniajac oswietlenie i inne czynniki) naprawde byla znakomita i w wielu przypadkach nawet lepsza niz kamery profesionalne (tzn takie jak uzywaja do nagrywania wesel).

0
  • #11 06 Sie 2012 10:33
    massi
    Poziom 18  

angelica_n napisał:

Tu powstaje pwien problem, bo uzyskac jak to sie mowi "szybko-dobrze i tanio" albo wyjdzie kicha, albo tylko sie narobisz. Skoro masz film wynikowy w .mov, to najpierw zadecyduj co z nim bedziesz robic (modyfikacja, ciecie, montaz, authoring). Do czego go wykorzystasz. Jesli pojdzie na DVD lub Bluraya, poprostu przygotuj wszystko tak aby nie stracic na jakosci. A pozniej wynikowy film w programie do authoringu (lub konwerterem) eksportuj do formatu najbardziej przyjaznego dla TV (o ile to bedzie mialo sens). Przynajmniej tak mi sie wydaje najlepiej.

zn tak: jak mam tv Samsung ue40d6000 podłączony jest do sieci Lan, w sieci mam dysk sieciowy na który wrzucę ten filmik więc i komputer będzie z nieko korzystał i TV. Dlatego chciałbym zachować jak najwyższą jakość obrazu.

Dodano po 20 [minuty]:

Próbowałem użyć tego ripboot264 ale wychodzi to samo. Plik waży 5MB

Dodano po 35 [minuty]:

Może znacie jakiś program który tylko zmienia końcówkę z mov na avi lub mkv bez utraty jaości ?

0
  • #13 11 Sie 2012 11:37
    massi
    Poziom 18  

Wiecie co rozwiązanie problemu było znacznie bliżej niż tam gdzie ja szukałem. Odznaczyłem we właściwościach folderów i plików - "ukryj znane rozszerzenia plików". Klikłem na plik wideo i dałem zmień nazwę. Mogłem wtedy również zmienić rozszerzenie i wymazałem po kropce MOV a wpisałem AVI. Plik waży tyle samo a TV go CZYTA !!!! :) :D NO i jakość też nie spadła :)

0
  • #14 11 Sie 2012 15:38
    anmedia
    Poziom 39  

To z tego co piszesz, to mozna wiekszosc samsungow oszukac. Jednak logicznego wytlumaczenia jako takiego nie ma, no chyba ze ktos bedzie to potrafil wytlumaczyc.

0
  • #15 12 Sie 2012 09:40
    massi
    Poziom 18  

A jednak jest błąd, podczas odtwarzania tego pliku avi film co 5 sekund zatrzymuje się na sekundę i tak w kółko.

0
  • #16 12 Sie 2012 19:19
    anmedia
    Poziom 39  

angelica_n napisał:
    Jednak logicznego wytlumaczenia jako takiego nie ma, no chyba ze ktos bedzie to potrafil wytlumaczyc.

Czyli tak jak pisalem jest jak najbardziej prawda i dla mnnie oczywiste. Zmiana samego rozszerzenia nie wiele wniesie, dlatego ze np taki TV w momencie kiedy wie, ze np plik video to avi uruchamia odpowiednie kodeki dla plikow avi np dvix, lub dv. W przypadku mpega uruchamia inneo kodeka. To ze akurat tak sie udalo to czysty przypadek i nie zbyt dobrze swiadczy o samsungu!!!

0