Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana kolumn JBL do zestawu Denon PMA-720.

rafalxp1987 06 Sie 2012 01:20 1836 3
  • #1 06 Sie 2012 01:20
    rafalxp1987
    Poziom 2  

Witam wszystkich jestem tutaj nowy więc proszę o Waszą wyrozumiałość .

Więc tak obecnie posiadam taki zestawik i proszę też o jego ocenę... wzmacniacz Denon PMA- 720 i do tego głośniki JBL TLX 171 wszystko podłączone do kompa kartą muzyczną jest SB X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro czy jakoś tak więc zła chyba nie jest ;p wszystko gra w pokoju o wymiarach 3 na 4.5 metra więc pomieszczenie nie ma nawet 14m2.
    Powodem wymiany jest to ,że kolumny wymienione wyżej zwyczajnie "dudnią" a powodem tego jest to że są ustawione blisko ściany a bass reflexy te kolumny mają z tyłu... i nie mają miejsca by grać tak jak powinny próbowałem z ustawieniem kolumn w innych miejscach i wyszło na to ,że musiałyby stać na środku pokoju by jako tako to grało innych powodów podawał nie będę bo ten jest według mnie najważniejszy.( tak w nawiasie ile bym mógł dostać obecnie za te kolumny np na allegro )
    Poczytałem po necie trochę info itd wyszło na to ,że dość dobre głośniczki to np STX FX 200 :> i na nie się właśnie ustawiam bo FX 300 to już zapewne za dużo do mojego pokoiku o ile 200 już nie są zbyt wielkie... Dodam że nie muszą to być STXy może coś innego polecicie w cenie do max 2300 zł. Atutem też będzie to by jakoś w miarę grały ze wzmacniaczem który posiadam wiem ,że nie jest to jakiś rewelacyjny twór ,ale w razie konieczności jestem w stanie go wymienić nie od razu ,ale np przy następnym dziesiątym. Kolumny jak i wzmacniacz mogą być używane (:
    Jeśli możecie podajcie konkrety tzn kolumny np STX FX 200 i wzmacniacz taki i taki nie jakiś HIGH ,ale takie rozsądne minimum do napędzenia kolumn.
    Muzyka powiem tak wszelaka od jakiegoś Rapu ,Popu czy nawet w dużej mierze Hardstylu.

Pozdrawiam

0 3
  • #2 06 Sie 2012 08:20
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Do tych 14m2 te kolumny są za duże. Ja bym celował w jakieś podstawkowe kolumny + ewentualnie jakiś mały subwooferek. Co do STX to ta firma robi głównie estradowe kolumny i wydaje mi się, że:
    1. Jakość dźwięku z tych kolumn będzie średnia
    2. Nie wyeliminuje to "dudnienia", kolumny są do większych pomieszczeń, salonów.

Ten wzmacniacz ma nawet za dużo mocy do Twojego pokoju (2x 90 watt przy 8 ohm), ale lepszy mocniejszy (lepsze wysterowanie kolumn) niż za słaby...

0
  • #3 09 Sie 2012 09:22
    rafalxp1987
    Poziom 2  

W takim razie możecie polecić jakiś fajny zestaw do tych 14m2 ?

0
  • #4 11 Sie 2012 00:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie bardzo rozumiem co to znaczy za duże.
    Jeśli masz miejsce to bym się nie zastanawiał , bo dynamiki nie dokupisz.
    Tu nie chodzi o to aby wybijać mocą szyby czy zagłuszać sąsiadów ale o dynamikę dźwięku, aby ten dźwięk zostawał w ciele i rozpływał się a nie "latał po ścianach".

0