Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incanto de Lux - Ciężko pracuje, nie zaparza kawy i wyrzuca zmieloną kawę

Macko-2 06 Aug 2012 08:40 11915 4
 • #1
  Macko-2
  Level 2  
  Witam,
  Proszę o pomoc w naprawie expresu Saeco Incanto de luxe.
  Problem jest następujący: expres po uruchomieniu ciężko pracuje - takie wrażenie jakby blok zaparzający bardzo ciężko pracował (mechanicznie). Blok rozebrałem, wyczyściłem i nasmarowałem oryginalnym smarem - bez efektu. Expres parzy jedną kawę normalnie, następne już nie. Kawę mieli i wyrzuca ja do pojemnika na fusy. Wydaje się że expres nie jest w stanie sprasować zmielonej kawy, wydaję jęki przy prasowaniu kawy i wyrzuca ja do pojemnika na fusy. Proszę o pomoc !
  Pozdrawiam, Macko-2
 • #2
  BRum
  Level 21  
  Podpinam się do tego wątku,też mi robi takie psikusy.Doszedłem do wniosku,że na najmocniejszej kawie namiela za dużo kawy i zabezpieczenie elektroniczne nie pozwala mu zamykać parzalnika na większym obciążeniu.Dobrego rozwiązania nie mogę znaleźć.
 • #3
  Macko-2
  Level 2  
  Wygląda na to, że tylko my mamy problemy z tym ekspresem. Cisza na forum jak makiem zasiał. Może ktoś się jednak odezwie ........
 • #4
  Macko-2
  Level 2  
  Próbowałem, próbowałem i się udało. Przyczyną wyrzucania zmielonej kawy do pojemnika na fusy była nie wystarczająca ilość mielonej kawy. Elektronika głupiała i przerywała proces parzenia. Rozebrałem młynek na drobne i solidnie go wyczyściłem i nasmarowałem przekładnię ślimakową. Ekspresi pracuje jak nowy a na liczniku ma 3000 kaw.
 • #5
  jaras000
  Level 11  
  Witam

  U mnie sytuacja wygląda identycznie tylko przy ekspresie Saeco Talea Giro, na jednym ziarenku parzy kawę idealnie, na dwóch i trzech kiedy to wydłuża pracę młynka już zaczyna wysypywać suchą kawę do pojemnika, tak jak by mielił jej za dużo i nie miał siły zgnieść. Usterki dopatruję się w zbyt ciężko pracującym bloku, jednak jest czysty jak nowy, ale mimo to czasem zaskrzypi. Łopatka zgarnia kawę tak, że w cylindrze pozostają tylko nie wielkie ilości kawy, Oring nie wygląda na zużyty. Ponoć ten ekspres kalibruje się samodzielnie i jeśli zmieli za dużo kawy i nie daje rady jej zgnieść to w następnym cyklu skraca czas pracy młynka i mieli mniej, tak długo aż na trzech ziarenkach zacznie pracować prawidłowo.
  Na jednym ziarenku kawa jest ok, krążki wylatują zbite i grube, ale nie wiem jak to zreperować, aby na trzech również działał ? Ma ktoś jakieś pomysły ? Co myślicie o czyszczeniu młynka za pomocą suchego ryżu zamiast kawy ? pomysł może głupi, ale w samych młynkach działał, nie wiem jak wyjdzie to w połączeniu z zaparzeniem kawy i czy nie zapcham bloku parzącego ? Jeśli ktoś ma doświadczenia z tym tematem to też chętnie poczytam, ponieważ aby rozebrać młynek, trzeba rozpruć całego stwora.

  Pozdrawiam