Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Aquawelt 919 - Jakiej chemii używać do prania?

06 Sie 2012 08:45 44370 9
  • Poziom 2  
    Witam . Zakupiłem jakiś czas temu ten odkurzacz i mam problem , w instrukcji pisze że należy używać tylko i wyłącznie środków, które nie wytwarzają piany, przekopałem kilka stron i nie mogę znaleźć żadnego środka, który by sie nadawał , może ktoś z was miał ten sam problem i mógłby podpowiedzieć czego używać , chciałem zaznaczyć że nie mam żadnej firmy i będzie to wykorzystane do celów prywatnych , proszę o jakie kolwiek wskazówki . Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tak , tylko na każdym środku pisze , wytwarza pianę ... Teraz nie wiem wkońcu czy można używać , mimo tego że producent nie zaleca środków które tą cholerną piane wytwarzają ...
  • Specjalista AGD
    Nie bierz wszystkiego tak dosłownie.
    Należy kupić środek do odkurzaczy piorących. Każdy w jakimś stopniu wytwarza pianę i tego nie unikniesz, być może zdanie w instrukcji jest troche źle sformułowane. Szkodliwy jest nadmiar piany i to trzeba obserwować i ewentualnie niwelować antypieniaczem. Po kilku testach już bedziesz wiedział ile wlewać środka i ile jesli w ogóle antypieniacza.
    pzdr
  • Poziom 2  
    Ok . Dzięki wielkie , bałem sie nalewać w ciemno cokolwiek ...
  • Poziom 1  
    Mam dobre doswiadczenia z proszkem Karcher RM 760, w Czechach mozna kupic male opakowanie ktore kosztuje cca 72 zl. Jest to najlepszy proszek na rynku. Dywany jak nowe. Uzywam tego z odkurzaczem LIV.
  • Poziom 8  
    kupilam niedawno aquawelta, jednak po pierwszej próbie prania jestem nieco zawiedziona. Może źle coś robie? Gdzieś przeczytałam że środki czyszczące dołączone do odkurzacza są słabej jakości. Większość komentarzy odnośnie prania dywanów tym odkurzaczem była pozytywna ("odkurzacz jak nowy") poradźcie jak wy pierzecie? jakich środów używacie i w jakich proporcjach? Używacie tego wężyka do rozpylania środków czyszczących czy np. najpierw namaczacie dywan a potem zbieracie wode? POMOCY!
  • Poziom 2  
    Ja używam karcher rm 519. Super czyści i nie trzeba używać antyspieniacza.

Dodano po 1 [minuty]:

Proporcje 100ml na 2,5l wody
  • Poziom 1  
    Witam. Właśnie kupiłam zelmera piorącego (aquawelt) i czytając opinie przed zakupem właśnie ludzie polecali proszek z karchera. Nie myślałam,że mnie obsługa przerośnie ;P

W zestawie jest gratis próbka płynu i odpieniacza. Płyn mam wlać do tego wąskiego pojemnika (z wodą czy bez?) a do dużego ponoć odpieniacz z wodą (ile tej wody? tyle ile tam jest zaznaczone 1,5 l???

No a teraz skoro mam proszek, który nie potrzebuje odpieniacza to gdzie mam go wlać? mam wątpliwości bo kupowałam proszek w serwisie karchera, Pani mi powiedziała,że 100 ml jest na 8-10 l wody w odkurzaczu. A ja się nigdzie nie mogę doczytać ile ja mam tej wody wlać do dużego wiadra w tym aquawelt :/
  • Poziom 1  
    duże wiadro służy do zbierania nieczystosci i tam należy wlać srodek przeciw pieniący, gdyż nadmiar piany będzie wydostawał się na zewnątrz