Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór pralki i suszarki (wybór pomiędzy AEG, BOSCH, Gorenje i Miele)

piotreq13 06 Aug 2012 11:11 5249 1
Bosch
 • #1
  piotreq13
  Level 2  
  Cześć,

  Poszukuję pralki i suszarki. Najlepiej jednego producenta. Urządzenia będą pracować w piwnicy więc hałas nie ma najmniejszego znaczenia. Chciałbym, aby były one względnie ekonomiczne i dobrze i bezawaryjnie działały. Myślałem na wstępie o pralce Mastercook, ale po oględzinach w sklepie, trochę zwątpiłem - plastikowy zaczep(?) drzwi i uginający się pod naciskiem panel mnie odstraszył.

  Moje typy:
  - AEG Lavamat L60270FL + AEG Lavatherm T65270AC (ekonomicznie, ale brak opinii)
  - Bosch WAE24464PL + Bosch WTE86305PL (chyba faworyt)
  - Gorenje W7623L + Gorenje D8664N (wizualnie wygląda ten zestaw wspaniale, ale jak to działa?)

  Rozważam też zakup Miele:
  - W3241 + T8823C
  - W1713 + T7944C

  Bardzo chciałbym Miele (i mieć spokój na 10lat) ale z drugiej strony koszt zakupu jest horrendalnie wysoki i chyba nieuzasadniony...

  Przewiduję około 3 prań w tygodniu (brak dzieciaków), głównie krótkie programy.
  Gwarancja... oczywiście chciałbym 5 lat, ale czy przy takim użytkowaniu WARTO jest wykupić polisę na dodatkowe 3 lata? Nawet na Miele? Proszę, pomóżcie mi wybrać zestaw pralki i suszarki obracając się w kręgu tych lepszych producentów. Dziękuję!
 • Bosch
 • #2
  maciek_1992
  Level 13  
  Witam.
  Mogę wypowiedzieć się na temat pralki miele otóż jakieś 6 lat temu kupiłem używana z niemiec trochę zaniedbała (brudna) kosztowała wtedy nie pamiętam dokładnie 400 albo 500zł. Awaryjność hmm raz był wzywany serwisant, który pierwszy raz naprawia taka pralne no ale cóż. Chodziło o to, że nie otwierały się drzwiczki, gość pozaglądał rozkręcił i okazało się ze czujnik poziomu wody był brudny i wystarczyło go wypłukać ot i cała naprawa koszt ok 50 zł za paliwo i czas. Poza tym to powoli zaczyna przeciekać rękaw uszczelniający drzwiczki ale to są tak małe ilości wody ze prawie nie zauważalne. Więc mogę serdecznie polecić tą firmę tylko, tylko że nie wiem jak z tymi nowymi modelami. Niestety nie wiem z którego roku jest ale ok 10 już pewnie ma. Jest to model miele novotronic meteor 2100 w715.

  Dodam, że po otworzeniu pralki w środku nie ma grama rdzy wszystko wygląda jak nowe (nie licząc kurzu :) )