Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja kablowa Vectra, jak sprawdzić jakość (parametry) sygnału?

06 Sie 2012 11:24 6377 12
  • Poziom 30  
    Witam serdecznie, parę dni temu zmieniłem pakiet na większy u dostawcy vectra a instalację w mieszkaniu poprowadziłem sam.
    Instalacja wykonana prawidłowo ale chciałbym się upewnić czy sygnał jest prawidłowy, jest taka możliwość?

Dekoder 5830CDX
    Router Thomson TWG870

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Vectra blokuje dostęp do strony diagnostycznej modemu.
    Pozostaje odczytanie parametrów w dosyle na dekoderze.
  • Poziom 30  
    Oj to nie dobrze :-( a odczyt sygnału z dekodera wygląda tak:

Telewizja kablowa Vectra, jak sprawdzić jakość (parametry) sygnału?

Dodam że siła się zmniejsza na innych programach, czy wszystko jest ok czy jednak ten sygnał jest za słaby?
  • Poziom 43  
    Dekoderem za dużo nie sprawdzisz. Skoro internet i telewizja cyfrowa działa dobrze, to wszystko jest w porządku. Co znaczy, że instalację poprowadziłeś sam? Wymieniłeś kable, gniazdka/rozdzielacze?
  • Poziom 30  
    Wszystko działa, tylko na niektórych programach sygnał jest mniejszy 30-40% no i czasem zanika obraz (widać takie kwadraciki). Jeśli chodzi o instalację to instalator przeprowadził kable z większym zapasem bo powiedziałem mu że sobie sam je poukładam. Przepuściłem przez ściany pozakładałem f-ki, beczki i trójniki bo sygnał chce rozdzielić na trzy TV, dwa analogowo jak na razie a jeden przez dekoder.
    No i nie podoba mi się jeszcze trójnik jaki został założony przez fachowca w którym wejścia oraz wyjścia są razem zawarte a powinien być typu Tris-210E lub coś podobnego.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    f-ki, beczki i trójniki
    F-ki nakręcane? Po co beczki i jakie trójniki? Na każdym z tych elementów są straty sygnału, jeśli to chińszczyzna, to tym większe. Może zamieść zdjęcia instalacji, będzie prościej.
  • Poziom 30  
    Tak F-ki nakręcane, beczka jest jedna aby przedłużyć sygnał do pokoju, trójnik do podłączenia dwóch TV a trzeci jest w planie :-)
  • Poziom 43  
    No to nie robiłeś tego zgodnie ze sztuką tylko, żeby jakoś działało i tak jest. F-ki powinny być zaciskane, a wszystkie elementy jak najwyższej jakości. Kiepskie potrafią niezłe wytłumić sygnał, a nawet wprowadzać zakłócenia i to nie tylko w Twojej części instalacji.
  • Poziom 30  
    Zgodnie czyli jak? Jest podłączone tak jak podłączył instalator z vectry, jedynie co zrobiłem to przedłużyłem sygnał do pokoju (bo był w przedpokoju) łącząc beczką, następnie w pokoju wstawiłem ten trójnik który oni założyli, z trójnika wychodzi kabel na modem i kable na tv, na kablu tv wstawiłem trójnik aby sygnał rozdzielić na dwa telewizory i to wszystko.
  • Poziom 43  
    Modem korzysta z 8 kanałów dowstreamu i 4 upstreamu, a na każdym wartość SNR powinna być w normie, żeby internet działał prawidłowo. Tak pewnie było pierwotnie, a tymczasem dałeś nie wiadomo jaki kabel, beczkę, ankręcane F-ki i nieznany rozdzielacz. Na bank na tym są straty, ale nie dowiesz się jakie, bo w modemie strona administracyjna jest zablokowana. Niższy poziom sygnału, a także ewentualne zakłócenia będą miały również wpływ na tv cyfrową.
  • Poziom 30  
    Więc co mam teraz zrobić? Kabla nie zmieniałem dałem ten co był założony przez instalatora, jak tylko będę w domu to zamieszczę zdjęcie tego rozdzielacza.
  • Poziom 9  
    Ja mam starą instalację (nie wymieniałem jej, gdy w 203 roku wprowadzali nową instalację światłowodową). Parametr "siła" wynosi na moim dekoderze jakieś 12%. Niby nic się nie zacina, ale wydaje mi się, że jest to bardzo niski procent. Co w ogóle oznacza parametr "siła" i jak on wpływa na jakość odbioru cyfrowej telewizji w Vectrze?
  • Poziom 30  
    Temat zamykam.

Pozdrawiam