Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-24LE240E - nie włącza się

iskoczek 06 Sie 2012 12:22 4880 5
  • #1 06 Sie 2012 12:22
    iskoczek
    Poziom 2  

Witam,

w zeszły poniedziałek stałem się posiadaczem telewizora Sharp LC-24LE240E, niestety radość nie trwała zbyt długo.
    Dzisiaj rano po włączeniu pojawił się ciemno-szary/czarny obraz i nic się nie pokazuje.
    Telewizor da się włączyć pilotem ale niestety wyłączyć się już go nie da, pozostaje wyłącznik główny na obudowie.
    Do tego miga dioda Standby - na przemian zielony/czerwony. Dziwne to bo wczoraj przed wyłączeniem było wszystko ok.
    Ma ktoś pomysł co to może być?
    Pozdrawiam

1 5
  • #2 11 Sie 2012 21:13
    marcin.waski
    Poziom 23  

Serwis. Naprzemienne miganie kontrolek nie jest dobrym objawem...

3
  • #3 05 Lis 2012 22:47
    iskoczek
    Poziom 2  

Telewizor w serwisie był miesiąc. Okazało się że musiała zostać wykonana aktualizacja oprogramowania. Trochę to dziwne.

1
  • #4 05 Lis 2012 22:55
    marcin.waski
    Poziom 23  

...grzebałeś wcześniej w ustawieniach / Menu serwisowym TV?
    Jest to naprawdę rzadki przypadek, by samoistnie uległ uszkodzeniu "Flash" oprogramowania telewizora...

1
  • #5 07 Lis 2012 21:02
    iskoczek
    Poziom 2  

Raczej nie sądzę, nawet nie jestem pewien czy w tryb serwisowy da się wejść z poziomu "pilota". Właściwie jedyne co zrobiłem po zakupie to automatyczne ustawienie kanałów.

0
  • #6 24 Lis 2012 17:24
    iskoczek
    Poziom 2  

Zaobserwowałem jeszcze coś takiego, czasem w nocy jak się przebudzę to dioda od stand-by miga na przemian zielony/czerwony, tak samo jak przez kilka minut po wyłączeniu telewizora.

Ponadto zaniepokoiła mnie "biała plama" na środku ekranu, obraz jest w porządku, tylko jak jest czarny ekran podczas włączania/wyłączania, wychodzenia z menu lub gdy po prostu leci coś w ciemnych tonach, to widać taką białą chmurę jakby obraz był w tym miejscu bardziej podświetlony.
    Czy to powód żeby oddać go znowu do serwisu?

0