Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asmax AR-901 - Modem z Netii cały czas się rozłącza

06 Sie 2012 12:49 1896 5
  • Poziom 20  
    Koleżanka ma internet w Netii. Używa modemu Asmax AR-901.
    Kilka dni temu Internet praktycznie przestał działać, bo cały czas się rozłącza.
    Dioda link i data co chwilę gasną.

Po połączeniu do panelu zarządzającego modemu i wybraniu diagnostyki wyniki dla połączenia DSL i połączenia z providerem raz są OK a raz FAIL (czasem część parametrów, czasem wszystkie).

Dzwoniliśmy do Netii ale tam twierdzą, że u nich wszystko jest ok.
    Czy zatem może to być wina modemu?
    Jeśli to modem, to kupilibyśmy już router wifi z modemem DSL, tylko jaki polecilibyście kupić? Chodzi o tani i dobry :)
  • Poziom 27  
    Spróbuj potestować internet na jakimkolwiek innym modemie. Ja miałem podobne problemy, Netia twierdziła że jest wszystko OK, a problem był w kablu który "szedł" do mnie do domu. Tak więc podmień modem na inny, żeby mieć pewność że to nie wina sprzętu. A jeśli wyjdzie na to że to jednak bedzie modem, warto skonfiguroać go jeszcze raz od początku, ew. pozostawić na parametrach domyślnych i testować. Dopiero po testach można kombinować z ustawieniami "pod siebie".
    Z tanich i dobrych routerów, ktore na pewno dobrze działają w infrastrukturze Netii polecam Ci Asmax AR-1004g. Koniecznie V1, nie bierz z wersją V2.
    Ja go używam już 2-3 lata i działa bardzo stabilnie.

• Poziom 22  
    Dokładnie jak pisze Andrzej Ch.
    Trzeba naciskać na BOK Netii, żeby przysłali technika.
    W ostatnim takim przypadku u naszego klienta wyszło, że winny był kabel łączący 2 gniazdka telefoniczne w domu.
    Według technika Netii kabel zgnił :) Naprawił go i wszystko było ok.
  • Poziom 43  
    Pozostaje jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia, mianowicie: netia po kabelkach swoich czy tpsa?

• Poziom 22  
    W tym przypadku akurat była netia po kabelkach swoich.
  • Poziom 43  
    W takim przypadku patrz posty j/w.